İhsanoğlu: "Bu Sözler Fevkalade Üzücüdür"

İhsanoğlu: "Bu Sözler Fevkalade Üzücüdür"

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Papa 16. Benediktus'un İslamiyetle İlgili Sözlerini "Fevkalade Üzücü" Olarak Değerlendirdi.

İhsanoğlu:

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Papa 16. Benediktus'un İslamiyetle ilgili sözlerini ''fevkalade üzücü'' olarak değerlendirdi.

İKÖ genel merkezinin bulunduğu Cidde'de AA muhabirine açıklama yapan İhsanoğlu, konuyla ilgili dün akşam yazılı açıklama yapmalarından sonra, İKÖ bünyesindeki Fıkıh Akademisinin Papanın açıklamalarıyla ilgili hemen inceleme başlattığını söyledi.

''Fevkalade üzücü bir konuşmadır, konuyu Fıkıh Akademimiz inceliyor'' diyen İhsanoğlu, Papanın yaptığı konuşmanın, bugün gideceği ve 10 gün kalacağı ABD'de yapacağı görüşmelerde gündeminde yer alacağını belirtti.

İhsanoğlu, konuyla ilgili olarak Papalıktan resmi bir açıklama beklediklerini kaydederek, ''Papa'nın açıklaması ABD'de İslam ülkelerinin hükümet başkanları, devlet başkanları ve dışişleri bakanları ile yapacağım görüşmelerde ele alınacak'' dedi.

Kaynak: AA