İhsan Alioğlu: 'Trabzonspor'da hedefler asla bitmez

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu, "Trabzonspor çok büyük bir kulüptür. Hedefleri asla bitmez." dedi.

İhsan Alioğlu: 'Trabzonspor'da hedefler asla bitmez

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu, "Trabzonspor çok büyük bir kulüptür. Hedefleri asla bitmez." dedi.

Geçmiş yönetimin yaptığı icraatlar üzerine daha fazlasını koymak iddiasıyla göreve geldiklerini belirten Alioğlu "Öncelikle takımı tanımamız gerekiyor. Futbolcu ve teknik işleyiş açısından, yaşayıp görme ve tanıma aşamasındayız. Camianın beklentileri doğrultusunda, iddialı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ligde de gelebileceğimiz en iyi yere gelebilmek için gayret sarf ediyoruz." dedi.

Sadece yönetimin değil, bölge insanının her zaman iddialı olduğunu ifade eden Alioğlu, "Trabzonspor camiası her zaman iddialı olmuştur. Biz de yeni göreve geldiğimiz için bu iddiayı tazeledik. Trabzonspor'da hedefler bitmez. Şu anda Avrupa kupalarına gitmek matematiksel olarak zor görünse bile, var olan en küçük ihtimali bile kendi lehimize çevirmek için mücadele edeceğiz. Umarım sonunda muvaffak oluruz. Bunun için büyük çaba harcayacağız." açıklamasında bulundu.

Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu vurgulayan Alioğlu, "Ankara'daki Trabzon etkinlikleri kapsamında bizden beklentileri olan insanlarla bir araya geldik. Önemli destek sözleri aldık. Bu konularda görevli olan arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaktır." şeklinde konuştu.

Gelecek sezonki transfer çalışmalarının sistemiyle ilgili de bilgiler veren Alioğlu, şöyle konuştu:

"Kulübün şimdiye kadar transferde oluşturmuş olduğu bir işleyiş şekli ve ilgili birimleri var. Biz göreve gelirken camiaya verdiğimiz sözler var. Geçmişe sırt çeviremeyiz. Geleceği iyi oluşturabilmek için geçmişle bugünü iyi harmanlamalıyız. Yönetim olarak kafamızda bir futbol kuramı var. Bu kurama uygun olarak geçmişte yapılan çalışmaları sentezleyerek, iddialı, kaliteli ve mağlubiyeti kabul etmeyen bir takım kurmaya çalışacağız"

Profesyonellikte duygusallığa yer olmadığı belirten Alioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Profesyonellikte dün yoktur, bugün ve yarın vardır. Bence hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Hiçbir maç kolay değil. Çünkü iddiası olmayan hiçbir takım yoktur. Dolayısıyla hafta sonu oynayacağımız maç bizim için çok önemli. Gelen rakibi sonuna kadar ciddiye alacağız, ciddiye almadığımız zaman hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Vestel Manisaspor maçının çok önemli olduğunu ve kazanmamız için bütün benliğimizi ortaya koymamız gerektiğini biliyorum."

-MANİSASPOR MAÇI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR-

Trabzonspor, hafta sonu kendi sahasında karşılaşacağı Vestel Manisaspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Ersun Yanal yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bugün yapılan antrenmanda Bordo-Mavili takım 4 grup halinde çalıştı. İlk grup düz koşu, ikinci grup beşe 2 ve kanatlardan yapılan ortalara gol vuruşu yaparken, üçüncü grup ise istasyon çalışması yaptı. Dördüncü grup ise salonda çalıştı. Antrenmanda, sakatlığı bulunan Tolga Seyhan doktor kontrolünde çalıştı.

-KULÜP DOKTORU DEĞİŞTİ-

Öte yandan Trabzonspor Kulübü'nde Sadri Şener'in göreve gelmesiyle birlikte sağlık alanında da değişiklik oldu. Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu'nun yerine Dr. Hakan Ayaz getirildi. Sağlık ve Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu, Ahmet Kalaycıoğlu'ndan boşalan A takım doktorluğu görevine Dr. Hakan Ayaz'ın getirildiğini açıkladı. Kulüp doktoru Ahmet Kalaycıoğlu'nun Tıp Fakültesi'nde aktif görevi devam ettiği için kendisiyle konuşup iki görevin aynı anda gidemeyeceği kanaatine vardıklarını dile getiren Alioğlu, "Kendisi görevden ayrıldı. Bizde daha önce bu kulüpte görev almış, Hakan Ayaz ile açığı kapattık. Trabzonspor şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada sağlık konusundan sıkıntı yaşamayacaktır." diye konuştu. Ayaz, takımın bu sabah yaptığı antrenmanına katıldı.

Bu arada 24 Şubat Pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak olan Trabzonspor-Vestel Manisaspor maçının biletleri bugün satışa sunuldu. Bilet fiyatları 5 ile 100 YTL arasında değişiyor.

Kaynak: CHA