İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - 15.09.2021
Daikin, ihracatta 3 ayrı ödüle layık görüldü
Daikin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ve sektörün başarılı ihracatçılarının açıklandığı "İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları" ödüllerinde, 2020'nin "En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma" kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
İhracat - 15.09.2021
"Halkbank Üreten Kadınlar Toplantısı" İzmir'de gerçekleştirildi
"Ege Bölgesi özelinde toplamda 1 milyar liralık kredi hacmine ulaşılmıştır" Kendi işini kurmuş ya da kurmak isteyen girişimci kadınları motive etmek amacıyla kurguladıkları avantajlı finansal çözümlerin yurt çapında ilgi görmeye devam ettiğini belirten Arslan, şunları kaydetti: "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başlattığımız kadın girişimci destek paketimizden yurt çapında bugüne kadar 50 binin üzerinde girişimci faydalanmış ve paket kapsamında 5 milyar Türk lirasına ulaşan kredi hacmi gerçekleşmiştir. Kredi paketimize ülkemizin tüm bölgelerinden olduğu gibi Ege'den de geniş ilgi gösterilmektedir. İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerimizden 10 bin 600'den fazla kadın girişimcimiz desteğimizden faydalanmış, Ege Bölgesi özelinde toplamda 1 milyar liralık kredi hacmine ulaşılmıştır. Sağladığımız destek paketi, kadınlarımızın cesaretli yaklaşımlarıyla yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata dönüşmekte, girişimcilerimizin başarı hikayeleri bizleri gururlandırmaktadır.
İhracat - 15.09.2021
İnşaat malzemeleri üretimi ağustosta zirveyi gördü
Üretim Endeksi en yüksek seviyesinde Üretim Endeksi, ağustosta önceki aya göre 9,1 puan artarak 204,8 seviyesine yükseldi ve ölçülmeye başlandığı Aralık 2015'ten bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Cirolar, ağustosta iç satışlar ve ihracattaki artışlarla sıçrama gösterdi.
İhracat - 15.09.2021
"Hollywood çarıkçısı" film ve dizilerden sonra günlük hayat için de üretim yapıyor
Günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilen çarıkları geleneksel yöntemlerle diktiklerini aktaran Kopar, şu bilgileri verdi: "Kullandığımız çarıkta kesinlikle yapıştırıcı ve kimyasal kullanılmıyor. Ürünü soğuk suda ıslatarak elde yumuşatıp kalıba alıyoruz. Sonra el dikişiyle çarığa hayat veriyoruz. Ürünleri 20 gün kalıpta kurutuyoruz. Zeytinyağıyla yağlıyoruz ve kök boyalarla boyuyoruz. Geçmişte nasıl yapılıyorsa, dedelerim nasıl bir yol izliyorsa öyle yapıyorum. Sadece görsel modellemelerimiz değişiyor. Bu çarıkların özelliği ayakta mantar ve kaşıntı yapmaması. Suda, denizde ve çamurda giyilebilen bir ayakkabı. Ürünlerimizi daha çok ayak mantarı, romatizması ve şeker hastalıkları olanlar tercih ediyor." Klasik çarıkların tiyatro ve sinema sektöründen talep gördüğünü, son dönemde günlük kullanım için de üretime hız verdiklerini aktaran Kopar, "Filmlerle birlikte insanların da çarıklara ilgisi arttı. İngiltere, ABD ve Avrupa'nın birçok ülkesine ihracat yapıyoruz.
İhracat - 15.09.2021
ORSİAD Başkanı Çamur: "OVP ihracat hedeflerine ulaşmada Ankara sanayicisi kilit rol oynayacak"
OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Levent Çamur, Orta Vadeli Program'daki (OVP) ihracat hedefine ulaşmada Türk sanayicisinin üzerine düşeni yapacağını belirterek, "Özellikle Ankara sanayicisi bu noktada kilit rol oynayacaktır.
İhracat - 15.09.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan dün 5 bin 893 megavatsaat elektrik ithalatı, 14 bin 966 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 15.09.2021
GÜNDEM / 15 Eylül 2021
(Frankfurt/19.30/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Türkiye'de nesli tehlike altındaki 500 sürüngen uydudan takip edilecek Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüteceği proje ile bukalemun, tosbağa, toprak kertenkelesi, Kafkas engereği, Kafkas kurbağası gibi nesli tehlike altındaki sürüngenler, Antalya'nın Belek, Kaş, Muğla'nın Fethiye ve Köyceğiz ile Trabzon'un Çaykara ilçelerindeki 5 Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde izlenecek Çip takılarak uydudan takip edilecek sürüngenlere ilişkin proje sonunda, sürüngen ve amfibilerin mevcut yoğunlukları, popülasyonlardaki sayısal değişimleri, habitat tercihleri, alan bağımlılıkları ve iklim değişikliğinden ne şekilde etkilenebilecekleriyle ilgili veriler elde edilecek Proje sonunda ortaya çıkacak sonuçlarla korunan alanlarda ekolojik koridorlar belirlenecek (Yasemin Kalyoncuoğlu/Ankara) 2- Eğitim-sanayi iş birliğiyle kuyumcuların ustalık belgesi alması kolaylaşacak İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık: "Meslek odası olarak yetki belgesi sürecini hızlandırmak ve meslektaşlarımıza ustalık belgesinin hızlı bir şekilde verilmesini sağlamak amacıyla Muhsin Ertuğrul Mesleki Eğitim Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladık" "Protokol uyarınca artık meslektaşlarımız, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik başvurularının tümünü İKO'ya yapabilecek" (Abdulselam Durdak/İstanbul) 3- İş dünyasına göre Yeşil Mutabakat'a uyum sanayi ve ihracatta rekabet gücünü artıracak DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay: "Türkiye sanayicisi ve ihracatçıları olarak rekabet gücümüzü yitirmemek, hatta orta-uzun vadede rekabet anlamında daha da güçlenmek adına çok kritik bu manevrayı başarıyla yapabilmeliyiz" "Türkiye kendi Emisyon Ticaret Sistemi'ni oluşturmalı.
İhracat - 14.09.2021
İstanbul'daki üç taşınmazın özelleştirme ihaleleri gerçekleştirildi
Özelleştirme kapsam ve programında bulunan İstanbul'un Arnavutköy ilçesindeki üç ayrı taşınmazın satış ihaleleri yapıldı.
İhracat - 14.09.2021
DSO Başkanı Keçeci: "Son çeyrekte de büyüme rakamları pozitif seviyede olacak"
Ağustos ayında ve son çeyrekte olumlu rakamlar beklediğini ifade eden Keçeci, açıklamasını şöyle tamamladı: "Çok yüksek olmasa da Ağustos ayında yüzde 5 oranlarında bir büyüme öngörüyorum. Çünkü Ağustos ayında gelen tatillerin etkisi ile biraz durağanlık olsa da bundan sonraki aylarda Kovid-19 salgınını atlatmış olan Avrupa'ya yapacağımız ihracat ile 20 milyar dolarlara varan ihracatın gerçekleşeceğini düşünüyorum.
İhracat - 14.09.2021
İngiltere, AB'den ithal edilen ürünlere yönelik tam kapsamlı sınır kontrollerini 1 Temmuz 2022'ye erteledi
Açıklamada, İngiltere'den AB ülkelerine yapılan gıda ürünleri ihracatı için 1 Ekim 2021'de yürürlüğe girmesi planlanan Sağlık İhracat Sertifikası'nın da 1 Temmuz 2022'ye ertelendiği belirtildi.
İhracat - 14.09.2021
Son dakika... Altının kilogramı 486 bin liraya yükseldi
Son dakika haberleri: Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 486 bin liraya yükseldi.
İhracat - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye silüeti ufukta gözükmüştür
'HEDEFİMİZE SIKI SIKIYA BAĞLIYIZ' Kamu işçilerinin ücretlerindeki artışların özel sektörü de benzer yönde hareket etmeye yönelttiği için burada çıkan rakamların kısa sürede tüm çalışanlara etkili olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz hep ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle insanımızın hayat kalitesini, gelirlerini yükselterek de refah seviyesini artırmak için mücadele ettik. Milletimizle birlikte ilan ettiğimiz 2023 hedeflerimizde Türkiye'yi her alanda olduğu gibi çalışanlarımızın gelir seviyeleri konusunda da en üst sıralara çıkarmayı planladık. Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız darbe girişimleri, ekonomik saldırılar, salgın musibeti ve afetler sebebiyle biraz gecikme yaşamış olsak da bu hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Son dönemde sanayi üretiminde, ihracatta, istihdamda, ihracatta, büyümede hızlı bir yükselişle salgın öncesi dönemin bile üzerine çıktık" ifadelerini kullandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - Sayfa 9 - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. PSB Anatolia, Türkiye'nin açık havada yapılan en büyük peyzaj fuarı oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 09:25:00. #1.16#

title