İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - 15.09.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan dün 5 bin 893 megavatsaat elektrik ithalatı, 14 bin 966 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 15.09.2021
GÜNDEM / 15 Eylül 2021
(Frankfurt/19.30/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Türkiye'de nesli tehlike altındaki 500 sürüngen uydudan takip edilecek Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüteceği proje ile bukalemun, tosbağa, toprak kertenkelesi, Kafkas engereği, Kafkas kurbağası gibi nesli tehlike altındaki sürüngenler, Antalya'nın Belek, Kaş, Muğla'nın Fethiye ve Köyceğiz ile Trabzon'un Çaykara ilçelerindeki 5 Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde izlenecek Çip takılarak uydudan takip edilecek sürüngenlere ilişkin proje sonunda, sürüngen ve amfibilerin mevcut yoğunlukları, popülasyonlardaki sayısal değişimleri, habitat tercihleri, alan bağımlılıkları ve iklim değişikliğinden ne şekilde etkilenebilecekleriyle ilgili veriler elde edilecek Proje sonunda ortaya çıkacak sonuçlarla korunan alanlarda ekolojik koridorlar belirlenecek (Yasemin Kalyoncuoğlu/Ankara) 2- Eğitim-sanayi iş birliğiyle kuyumcuların ustalık belgesi alması kolaylaşacak İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık: "Meslek odası olarak yetki belgesi sürecini hızlandırmak ve meslektaşlarımıza ustalık belgesinin hızlı bir şekilde verilmesini sağlamak amacıyla Muhsin Ertuğrul Mesleki Eğitim Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladık" "Protokol uyarınca artık meslektaşlarımız, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik başvurularının tümünü İKO'ya yapabilecek" (Abdulselam Durdak/İstanbul) 3- İş dünyasına göre Yeşil Mutabakat'a uyum sanayi ve ihracatta rekabet gücünü artıracak DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay: "Türkiye sanayicisi ve ihracatçıları olarak rekabet gücümüzü yitirmemek, hatta orta-uzun vadede rekabet anlamında daha da güçlenmek adına çok kritik bu manevrayı başarıyla yapabilmeliyiz" "Türkiye kendi Emisyon Ticaret Sistemi'ni oluşturmalı.
İhracat - 14.09.2021
İstanbul'daki üç taşınmazın özelleştirme ihaleleri gerçekleştirildi
Özelleştirme kapsam ve programında bulunan İstanbul'un Arnavutköy ilçesindeki üç ayrı taşınmazın satış ihaleleri yapıldı.
İhracat - 14.09.2021
DSO Başkanı Keçeci: "Son çeyrekte de büyüme rakamları pozitif seviyede olacak"
Ağustos ayında ve son çeyrekte olumlu rakamlar beklediğini ifade eden Keçeci, açıklamasını şöyle tamamladı: "Çok yüksek olmasa da Ağustos ayında yüzde 5 oranlarında bir büyüme öngörüyorum. Çünkü Ağustos ayında gelen tatillerin etkisi ile biraz durağanlık olsa da bundan sonraki aylarda Kovid-19 salgınını atlatmış olan Avrupa'ya yapacağımız ihracat ile 20 milyar dolarlara varan ihracatın gerçekleşeceğini düşünüyorum.
İhracat - 14.09.2021
İngiltere, AB'den ithal edilen ürünlere yönelik tam kapsamlı sınır kontrollerini 1 Temmuz 2022'ye erteledi
Açıklamada, İngiltere'den AB ülkelerine yapılan gıda ürünleri ihracatı için 1 Ekim 2021'de yürürlüğe girmesi planlanan Sağlık İhracat Sertifikası'nın da 1 Temmuz 2022'ye ertelendiği belirtildi.
İhracat - 14.09.2021
Son dakika... Altının kilogramı 486 bin liraya yükseldi
Son dakika haberleri: Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 486 bin liraya yükseldi.
İhracat - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye silüeti ufukta gözükmüştür
'HEDEFİMİZE SIKI SIKIYA BAĞLIYIZ' Kamu işçilerinin ücretlerindeki artışların özel sektörü de benzer yönde hareket etmeye yönelttiği için burada çıkan rakamların kısa sürede tüm çalışanlara etkili olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz hep ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle insanımızın hayat kalitesini, gelirlerini yükselterek de refah seviyesini artırmak için mücadele ettik. Milletimizle birlikte ilan ettiğimiz 2023 hedeflerimizde Türkiye'yi her alanda olduğu gibi çalışanlarımızın gelir seviyeleri konusunda da en üst sıralara çıkarmayı planladık. Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız darbe girişimleri, ekonomik saldırılar, salgın musibeti ve afetler sebebiyle biraz gecikme yaşamış olsak da bu hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Son dönemde sanayi üretiminde, ihracatta, istihdamda, ihracatta, büyümede hızlı bir yükselişle salgın öncesi dönemin bile üzerine çıktık" ifadelerini kullandı.
İhracat - 14.09.2021
Son dakika... Şişecam, son 5 yılda 10 milyar liraya yakın yatırım yaptı
Bunun için sadece hat yatırımı yapmakla kalmayacağız. Aynı zamanda var olan tesislerimize bir yenisini daha ekleyerek yepyeni bir fabrika da kuracağız. Yüksek kapasitesi ile ne Amerika'da ne de Avrupa'da da eşi benzeri bulunan bu float hattı, bugün dünyada devam eden yatırımlar arasında en yüksek kapasiteye sahip 5 düzcam yatırımından biridir. Bu yeşil saha yatırımının tamamlanmasıyla birlikte ülkemizdeki float üretim kapasitemiz yüzde 30 artarak 2,6 milyon ton hacmine ulaşacaktır. Yatırımımız, iç talebin karşılanmasında önemli rol oynayarak girdi verdiğimiz sektörlerin ihracatını desteklerken, düzcam alanında Avrupa lideri Şişecam'ın güçlü konumunu da pekiştirecektir.
İhracat - 14.09.2021
Kazakistan ekonomisi 8 ayda yüzde 3 büyüdü
Ülkenin dış ticaret hacminin yılın 8 ayında 53,7 milyar dolar olarak gerçekleştiğine işaret eden İrgaliyev, bu çerçevede ham madde dışı ihracatın yüzde 23,4 artarak 10,4 milyar dolara ulaştığını kaydetti.
İhracat - 14.09.2021
Mücevher sektörü, İstanbul Mücevher Fuarı'na hazırlanıyor
Bu yılın 8 ayında toplam 3,36 milyar dolar mücevher ihracatı yapan mücevher sektörü, sektörün geleneksel ustaları ile çağdaş tasarımcılarını 7-10 Ekim tarihleri arasında bir araya getirecek olan İstanbul Mücevher Fuarı'nı bekliyor.
İhracat - 14.09.2021
Su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracatı son 1 yılda 3 milyar doları aştı
Türk su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü her gün 3 öğün dünya sofralarını süsledi, son bir yıllık dönemde ihracatını yüzde 28 arttırarak 2 milyar 350 milyon dolardan 3 milyar dolar 6 milyon dolara tırmandı.
İhracat - 14.09.2021
Otokar, Londra'daki savunma sanayi fuarında COBRA II MRAP ve TULPAR'ı sergileyecek
Otokar'ın ihracat pazarlarında sadece araç üreticisi olarak değil satış sonrası hizmet faaliyetleri ve teknoloji transferi kabiliyeti ile de fark oluşturduğunu belirten Görgüç şunları kaydetti: "Türkiye'de tasarlanan ve Türkiye'de üretilen araçlarımızla kahraman ordumuza hizmet etmekten her zaman gurur ve onur duyuyoruz.
İhracat - 14.09.2021
Türkiye'nin ilk yenilenebilir enerji ihracatçıları birliği İzmir'de kurulacak
Türkiye'nin ilk Yenilenebilir Enerji Ekipman ve Hizmet İhracatçıları Birliği'nin, sektörün başkenti İzmir'de Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) çatısı altında kurulması planlanıyor.
İhracat - 14.09.2021
Yapımcı Fatih Aksoy ve İzzet Pinto Türk dizilerinin yurt dışına ihracatını değerlendirdi
Yapımcı Fatih Aksoy, Türk dizilerinin ihracatına ilişkin "Dünyadaki her ülkede Türk dizilerinin izlenebileceğine inanıyorum.
İhracat - 14.09.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan dün 5 bin 866 megavatsaat elektrik ithalatı, 15 bin 112 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 14.09.2021
Dış ticarette Çince ile fark yaratın
Yıllık 207 milyar dolarlık hacme ulaşan ihracatı eğitimli kadrolarla daha yukarı taşımak için Ticaret Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı güçlerini birleştirdi.
İhracat - 14.09.2021
GÜNDEM / 14 Eylül 2021
(Balıkesir/16.30/Erzurum/20.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Türkiye su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatında yeni rekora koşuyor Türkiye'nin 8 aylık su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatı, geçen yılın 12 aylık dönemindeki dış satışa yaklaşarak 2 milyar 82 milyon dolar oldu Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan: "Salgınla birlikte artan talep sayesinde su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü ihracatta son 12 aylık dönemde ilk kez 3 milyar doları aştı" Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Bedri Girit: "2023 yılı sonu için belirlediğimiz 3,5 milyar dolar ihracat hedefini kolaylıkla tutturacağımıza inanıyoruz" (Yusuf Şahbaz/İzmir) 2- Salgın korkusu İstanbul'da toplu taşıma kullanımını yarı yarıya düşürdü Toplu ulaşımı kullanan kişi sayısı, 2019 yılının 6 ayında 1 milyar 101 milyon 89 bin 475 iken, 2020 yılının 6 ayında yüzde 40 düşerek 653 milyon 674 bin 91 oldu Bu yılın 6 ayında geçen seneye göre yüzde 14 oranında düşüş yaşanan toplu ulaşımı kullananların sayısı 562 milyon 117 bin 871 kişi olarak kayıtlara geçti İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Merkezi Müdürü Prof.
title