İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - 10.09.2021
Rekolte kaybını önlemek için Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele devam ediyor
Narenciye, kayısı, ayva, şeftali, incir, nar başta olmak üzere 200'den fazla ürüne büyük zarar veren, ihracatta toleransı sıfır olan Akdeniz Meyve Sineği (AMS) ile mücadelede üretici, kamu ve ihracatçı ortak hareket ediyor.
İhracat - 10.09.2021
TEB'den KOBİ'lere ve teknoloji firmalarına özel avantajlar
TEB Dış Ticaret Masraf Paketleri ile KOBİ'ler ithalat ve ihracat işlemlerinde, swift ve transfer masraflarını uygun fiyatlarla yönetirken, TEB FX Platformu'nda avantajlı kurlarla işlem yapabiliyor.
İhracat - 10.09.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan dün 5 bin 754 megavatsaat elektrik ithalatı, 16 bin 154 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 10.09.2021
ABD'nin ham petrol stokları azaldı
Petrol üretimi azaldı ABD'nin ham petrol ithalatı geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 531 bin varil azalarak yaklaşık 5 milyon 810 bin varil, ihracatı ise günlük ortalama 698 bin varil azalarak 2 milyon 342 bin varil oldu.
İhracat - 10.09.2021
Bitlis'teki tekstil firmaları Avrupa'ya açılıyor
Kentteki tekstil atölyelerinde yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilirken, üretilen ürünler ünlü markaların yanı sıra Avrupa ülkelerine de satılıyor. Bitlis Organize Sanayi Bölgesi'nde kurdukları tekstil fabrikasında ürettikleri ürünleri yurtiçinde satmalarının yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihraç ettiklerini belirten tekstil mühendisi Fatih Teker, fabrikada şu an 200 kişini istihdam edildiğini ve bu sayıyı 900'e çıkartmayı hedeflediklerini söyledi. Bitlis il genelindeki tekstil fabrikalarında şu an 5 bin civarında personelin çalıştığını ve dolayısıyla 25 bin kişinin tekstil üretiminden faydalandığını söyleyen Teker, "Biz burada konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Hem yurtiçi hem yurtdışı ihracat yapan firmayız.
İhracat - 10.09.2021
KAYSO'da yılın ahisi Mehmet Kabak'a kaftanı giydirildi
Ahiliğin birlik, beraberlik ve kardeşlik gibi önemli değerleri içerisinde barındıran, mesleki etiği ve çalışma prensiplerinin temelini oluşturduğunu söyleyen, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, "Ahilik kavramı dünyada eşi benzeri bulunmayan Türk kültürüne özgü önemli bir kültürel birikimdir. Bugün modern çağdaki ticaret ahlakı ve müşteri memnuniyeti, kalite standartları olarak tabir edilen birçok terimin temeli Ahilik kültürünün çatısı altında oluşturulmuştur ve yüzyıllar öncesi Anadolu topraklarında hayat bulmuştur. Yüzyıllara boyunca ekonomik sosyal ve kültürel açıdan gelişimimizi sağlayan Ahilik teşkilatının dünya kültürüne ve ticaret literatürüne büyük katkıları olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizin de teminatlarından biri olmuştur. Bizlerde oda ve borsa camiası olarak günü sadece kurtarmak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışta olmadık. Hep daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.
İhracat - 10.09.2021
Son dakika haberleri... Küresel iklim Altın Susam'ı da vurdu
Gökova'da susam üreticisi Şenol Sarı, Gökova'nın sarı susamında bu yıl rekoltenin düşük olduğunu söyledi. Sarı, "Yağmur yağmadığından, havaların sıcak gitmesinden dolayı susam olmadı. Gökova susamı dünyada birinci olan, kalitesi yüksek olan, aroması yüksek olan susamdır. Genellikle ihracata gider.
İhracat - 10.09.2021
Türk gıda sektörü dünyaya açılıyor
Türk gıda sektöründen bini aşkın firma ürünlerini 29'uncu Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı'nda sergiliyor. 40 ülkeden 200'den fazla satın almacının da ziyaret edeceği fuar Türk gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalara ihracat ve işbirliği yapma şansı sunuyor.
İhracat - 09.09.2021
Yılın Ahisi seçilen Mehmet Kabak'a kaftan giydirildi
Büyüksimitci, sanayicilerin de Ahilik teşkilatının günümüzdeki temsilcileri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bizler de oda ve borsa camiası olarak sadece günü kurtarmak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışta olmadık. Hep daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.
İhracat - 09.09.2021
ATSO Başkanı Çetin, Rusya'nın domates ve biber ithalatı kısıtlamasını kaldırmasını değerlendirdi Açıklaması
Bu iki üründe ihracatın tekrar açılmasının gayet iyi olduğuna işaret eden Çetin, yaş sebze, meyve üretimiyle öne çıkan Antalya'daki üretimin ihracata dönmesinin önemli olduğunu vurguladı.
İhracat - 09.09.2021
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri yüzde 84 arttı
Rus enerji şirketi Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri, yılın ocak-temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 23,6 milyar dolara çıktı.
İhracat - 09.09.2021
Rusya'nın petrol ihracatı geliri yüzde 28,6 arttı
Rusya'nın petrol ihracat geliri bu yılın ocak-temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28,6 artarak 57,1 milyar dolara çıktı.
İhracat - 09.09.2021
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Tanrıver, Ticaret Bakanı Muş'a firmaların sorunlarını anlattı
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Ethem Tanrıver, makamında ziyaret ettiği Ticaret Bakan Mehmet Muş ile ihracatçıların sorunlarını görüştü.
İhracat - 09.09.2021
Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz: "Türkiye, dış politikada iki büyük birlik kurulmasına öncülük etmeli"
Kurulmasını istedikleri birliklerin Türkiye'ye sağlayacağı yararlara ilişkin Yılmaz, şunları kaydetti: "Türkiye'nin hem Müslüman ülkelerle hem Türk coğrafyasıyla ilişkileri güçlenecek. Ekonomik potansiyelimiz tavan yapacak, ürettiğiniz anda nereye satarsınız diye düşünmeyeceksiniz. Türkiye'nin çok ciddi manada istihdamına, ihracatına katkı sağlayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - Sayfa 6 - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Türk dünyası iş adamları Karabağ'ın imarı için buluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 18:40:55. #1.16#

title