İhracat Dünyasının Babası Sayılan Özcan Kansere Yenik Düştü

İhracat Dünyasının Babası Sayılan Özcan Kansere Yenik Düştü

İhracat Dünyasının Babası Olarak Tanımlanan Özcan Balkır Yakalandığı Bağırsak Kanserine Yenik Düştü. Türkiye İhratçılar Birliği'nde 40 Yıl Görev Yapan Balkır 2004 Yılında İstanbul İhracatçıları Birliği Tarafından Düzenlenen "2004 İhracat Ödülleri"nde Onur Ödülüne Layık Görülmüştü. Cenaze Törenin...

İhracat Dünyasının Babası Sayılan Özcan Kansere Yenik Düştü

İhracat dünyasının babası olarak tanımlanan Özcan Balkır yakalandığı bağırsak kanserine yenik düştü. Türkiye İhratçılar Birliği`nde 40 yıl görev yapan Balkır 2004 yılında İstanbul İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ¨2004 İhracat Ödülleri¨nde onur ödülüne layık görülmüştü.
Cenaze töreninde konuşan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, ¨Balkır dış ticarette duayen dediğimiz ihracatçıların babasıydı. Her zaman danıştıkları bir liderdi. Sağlığı sırasında kendisine onur ödülü verme fırsatı bulduk, ne yapsak Özcan Babamız için Türkiye`ye verdiği katkıları karşılamamız mümkün değil¨ dedi. Tim Başkanı Oğuz Satıcı ise, ¨İhracat ailesinin, ihracat camiasının babasıydı. Yaşamının son günlerine son dakikalarına kadar yine Türkiye`nin üretimi ve ihracatı için tavsiyelerini bizlerle paylaşmaya devam etti¨ şeklinde konuştu.
Balkır için kılınan cenaze namazından sonra aralarında Tüzmen`in de bulunduğu eski milletvekilleri ve iş adamları Balkır`ın tabutunu cenaze arabasına kadar taşıdı.