İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu

İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Antalya İmam Hatip Lisesi’nin bu yıl 13’ncüsünü düzenlediği geleneksel pilav gününde mezunlar bir araya geldi.

Antalya İmam Hatip Lisesi'nin bu yıl 13'ncüsünü düzenlediği geleneksel pilav gününde mezunlar bir araya geldi.

Programa AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve çok sayıda İmam Hatip Lisesi mezunu katıldı. Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya İmam Hatip Lisesi mezunları Derneği (ANİMDER) Başkanı Mustafa Emekli "İstanbul'un Fethi'nin 563'üncü yıl dönümünü kutladığımız bugün İstanbul, Fatih ve ordusu tarafından fethedilerek İslam diyarı haline getirilmiştir. İstanbul'un fethini sadece bir şehrin zapt edilmesi olarak değerlendirmek doğru değildir. İstanbul'un fethi imanın küfre, adaletin zulme, ilmin cehalete, hoşgörünün kabalığa galip gelmesidir. Günümüz Türkiye'sinin fetih ruhuna sahip gençliğin yetişmesi için 30 Mart 2012 tarihinde 4+4+4 yasası ile İmam Hatip Liseleri'nin ortaokulları tekrardan açılmış, katsayı engeli kaldırılmıştır" dedi.

"BİN 300 ÖĞRENCİ TEOG'DA 90 NET ÇIKARDI"

Kazanılan değerlerin gelecek nesillere de aktarılması gerektiğini de vurgulayan Emekli, "Bu değerlerimizin bize kazandırdığı dünya görüşü insanlara karşı sevgi, saygı, aile, komşuluk, ilişkileri, devlet ve Allah'a karşı vazifelerimize bağlılık gibi üstün hayat düsturlarını yetiştirmekte olan nesillere aktarmak zorundayız" dedi. Bu yıl 27 İmam Hatip Orta Okulu'nun 23'ünde ilk mezunların verildiğini de açıklayan Emekli, TEOG sınavlarında 90 net ve üzeri soru yapan bin 300'e yakın öğrencinin bulunduğunu belirtti.

Etkinlik, ilahi sanatçısı Ömer Karaoğlu ve sevilen şiirleriyle Bedirhan Gökçe'nin sahne almasıyla son buldu. - ANTALYA

İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu
İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu
İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title