İgsaş İşçileri Eylemlerine Son Verdi

İgsaş İşçileri Eylemlerine Son Verdi

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde Kurulu İgsaş'ta Fabrikanın Üretimi Durdurması ve İş Akitlerinin Fesh Edilmesi Üzerine Kendilerini Fabrikaya Kapatan İşçiler, Eylemlerine Son Verdi.

İgsaş İşçileri Eylemlerine Son Verdi

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde kurulu İGSAŞ'ta fabrikanın üretimi durdurması ve iş akitlerinin fesh edilmesi üzerine kendilerini fabrikaya kapatan işçiler, eylemlerine son verdi.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, fabrikanın girişinde yaptığı konuşmada, İGSAŞ işçisinin, bir haftadır sürdürdüğü eylemle sadece kendi ekmeğine değil ülkesine sahip çıktığını söyledi.

Bir grup İGSAŞ işçisinin bugün 60 metre yükseklikteki kuleye çıkıp Türk Bayrağı'nı astığını ifade eden Öztaşkın, "Bu ülkenin bayrağı daima yükseklerde dalgalanır. Bugün bizim en şanlı manevi değerimiz olan bayrağımızın 60 metre yükseğe asılmasının nedeni, İGSAŞ işçisinin bir kez daha vatanına ve bayrağına sahip çıktığını göstermek içindir" dedi.

Fabrikanın tekrar üretime geçmesi için her yere mesaj göndermeye çalıştıklarını bildiren Öztaşkın, şunları kaydetti:

"İGSAŞ işçisi, sesini bütün Türkiye'ye duyurdu. Bundan sonra da duyurmaya devam edecektir. Biz bu mücadeleyi geçen hafta başlattık. Bu mücadeleyi birazdan bitireceğiz. Ama şunun sözünü veriyoruz. Bu mücadeleyi Kocaeli'nde ve Ankara'da bu sorun çözülünceye kadar sonuna kadar sürdüreceğiz."

Fabrika önünde bekleyen işçiler, kuleden inen arkadaşlarını alkışladıktan sonra eyleme son verdi.

Kaynak: AA