Iğdır: Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı İlk Basın Toplantısını Yaptı

Iğdır: Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı İlk Basın Toplantısını Yaptı

- Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Göreve Başladıktan Sonra Yaptığı İlk Basın Toplantısında , Gideceği Güne Kar Hizmetinde Bulunacağı Iğdırlılarla Ekmeğini Bölüşeceğini Söyledi.

Iğdır: Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı İlk Basın Toplantısını Yaptı

- Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, göreve başladıktan sonra yaptığı ilk basın toplantısında , gideceği güne kar hizmetinde bulunacağı Iğdırlılarla ekmeğini bölüşeceğini söyledi.

Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol'la birlikte yaptığı basın toplantısında ilk olarak ailesini anlatan Vali Karahisarlı, Iğdır'a gelip görev başladığı günden itibaren Karakoyunlu ve Aralık ilçelerini ziyaret ettiğini belirtti.

Karahisarlı, valilik toplantı salonunda yaptığı basın açıklamasında:"İnşallah buradaki görevim hem bana ve eşime, hem de Iğdır halkı adına hayırlı olur. inşallah bize güvenen devlet büyüklerimizin güvenine layık oluruz ve onların güvenlerini boşa çıkartmayız". dedi.

Emniyet ve Asayişi sağlamak ve korumanın öncelikler arasında yer alacağını kaydeden Vali Karahisarlı "Iğdır için ülkemizin aynası olacak bir il düşüncesi içerisindeyim . Bunun için vatandaşlarımızın yardımlarına ihtiyacımız olacaktır."diye konuştu.

Vali Saim Saffet Karahisarlı "Dışarıda oynanan bazı oyunlar ve ülkemizin çeşitli yerlerini bölgelerini bölmeye ve parçalamaya çalışmaktalar ve vatandaşlarımızı birbirine düşürmeye çalışmaktalar ve ortaya çıkacak olan bu karışıklıktan kendilerine pay çıkarmayı düşünmekteler ama ben inanıyorum ki benim halkım böylelerinin oyununa gelmez ve onların oyuncağı olmaz ."şeklinde konuştu.

Eğitim ve sağlık Konusunda vatandaşı kendisine yeterli duruma getirebilmek için gayret göstereceklerini hatırlatan Karahisarlı, şunları söyledi: "Eğitim de kalkınmada halkım için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Kadılarımızın ve kız çocuklarımızın eğitimine ayrıca önem veriyorum, çünkü toplumumuzun yarısı kadınlardan oluşuyor. Kadınlarımızın eğitimine önem vereceğiz ve vermeliyiz, çünkü bizi dünyaya getiren ve çocuklarımızı yetiştiren kadınlarımızdır. Onları ihmal edersek anneleri ihmal etmiş oluruz . Onların ihmal edilmesi demek çocuklarımızı ve yarınlarımızı ihmal edilmesi demektir".

Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Iğdır'ın nüfusunun yarısına yakını yaklaşık 70 bin vatandaşımız yeşil kartlı olmasına çok üzüldüğünü ifade ederek şunları söyledi:" Vatandaşlarımızın gelir düzeyini kendi ailelerini geçindirebilecek seviyeye getirmememiz lazım. Iğdır'ın tarım potansiyellini değerlendireceğiz. Özellikle bacasız sanayi dediğimiz seracılığı teşvik edeceğiz. En yakın zamanda ben ve ilçe kaymakamlarımız olmak üzere seralar kurağız".

Vali Karahisarlı , ziraat fakültesiyle ilgili yaptığı açıklamada da şunları kaydetti:"Ziraat fakültesinin kurulması kararı bakanlar kurulunda kabul edilmiştir, Sadece öğretim kadrosunun tahsis edilmesi ve fakülte binasının temin edilmesi kalmıştır. Ziraat Fakültesi'nin kurulması diğer fakülte ve enstitülerin kurulması için bir başlangıç olacaktır. İleride kurulabilecek olan bir üniversitenin de temelini oluşturacaktır. "

Vali Karahisarlı, konuşmasının son bölümünde ise şunları kaydetti: "Daha önce başlatılan ve yarım kalan veya yatırım planına alınmış ve hiç başlanılmamış projelerin (Organize Sanayi Bölgesi, hava alanı inşaatı, kültür merkezi inşaatı) takipçisi olacağız. Iğdır'a doğalgazın gelebilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağız ve alt yapısını hazırlayacağız. Iğdır'a ilk geldiğim günden itibaren; gideceğim son güne kadar, Iğdır halkı ile ekmeğimi paylaşacağıma söz veriyorum.".

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, olumlu eleştirilere kapılarının açık olduğunu, ancak haksız eleştiriler hakkında da kanunlar ölçüsünde cevabını vereceğini söyledi.

(İA-İRT-Y)

Kaynak: İHA