Iğdır'da "Sodes'le Artan Başarılı Öğrenciler" Projesi
Haberler » Yerel » Haber

Iğdır'da "Sodes'le Artan Başarılı Öğrenciler" Projesi

Iğdır'da Devlet Planlama Teşkilatı Tarafından Desteklenen Sosyal Destek Programı (Sodes) Kapsamında Yaklaşık 400 Yoksul Öğrenciye Ücretsiz Sbs Kursu Veriliyor.

Iğdır'da

Iğdır'da Devlet Planlama Teşkilatı tarafından desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yaklaşık 400 yoksul öğrenciye ücretsiz SBS kursu veriliyor.

"SODES ile Artan Başarılı Öğrenciler" adı verilen proje kapsamında Iğdır merkez, Halfeli Beldesi, Karakoyunlu ve Tuzluca ilçelerindeki 7 ve 8'nci sınıf öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz SBS kursu programı başlatıldı.

SODES'in, Iğdır Eğitim ve Dayanışma Derneği (IĞDER) ile birlikte hazırladığı projeyle kentte eğitim çıtasını yükseltmeyi amaçladığı, dershaneye gidecek maddi imkanı olmayan ancak başarılı öğrencilerin bu yolla daha iyi bir eğitim imkanına kavuşturulacağı bildirildi.

IĞDER Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tomurcuk, 400 öğrenciye hafta sonları kurs verdiklerini belirterek, kurslarda ilköğretim 7 ve 8'nci sınıf öğrencilerine eğitim verildiğini söyledi.

Kursların 16 öğretmen tarafından verildiğini anlatan Tomurcuk, "Kurslarda Türkçe, Matematik, Sosyal, Fen Bilgisi ve İngilizce derslerinden öğrencilerimize kurs veriyoruz. SODES projesi kapsamında ücretsiz verilen dokümanlarla verilen kurslarda hem öğrencilerin başarısını arttırmayı hedefliyoruz, hem de ilimizin eğitim alanındaki başarısını daha da arttırmak istiyoruz" dedi.

- IĞDIR