Iğdır´Da Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi
Haberler » Güncel » Haber

Iğdır´Da Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi

MHP Iğdır İl Başkanlığı, Merkeze Bağlı Ağaver Köyündeki Anayasa Değişikliğine İlişkin Halk Oylaması Sonuçlarına İtiraz Etti.

Iğdır´Da Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi

MHP Iğdır İl Başkanlığı, merkeze bağlı Ağaver köyündeki Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sonuçlarına itiraz etti.

MHP İl Başkanı Cahit Erol, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında, Ağaver köyündeki 1142 nolu sandıktan, 55 'hayır', 7 'evet' oyu çıkmasına rağmen, İl Seçim Kuruluna verilen ve kayıtlara geçen evrakta ise 55 'evet', 7 "hayır" olarak yazıldığını iddia etti. Bu nedenle Iğdır Merkez Seçim Kuruluna, Ağaver köyündeki halk oylaması sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini belgelerle birlikte verdiklerini ifade eden Başkan Erol, "Bu tür hilelerin diğer sandıklarda da olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik belgelediğimiz bu köy için itiraz ettik. Gerekirse diğer sandıklara da itiraz edeceğiz. Böyle bir hatanın yapılması kabül edilecek gibi değil. Sayım ve döküm çetveline yazılanların tam tersi tutanaklara geçirilerek seçim kuruluna verilmiştir" dedi.

Öte yandan AK Parti Iğdır milletvekili Ali Güner'in köyü olan Gödekli de bin 600 seçmenin oy kullandığını ve tamamının 'evet' dediğini belirten Erol, "Bu köyde hiç mi il dışında olan yok, ölen yok, hasta yok? Yetkilileri bu konuyu da araştırmaya, atılan imzaların gerçek olup olmadığını kontrol etmeye çağırıyoruz. Referandum seçimlerine gölge düşmüştür" dedi.