İgana: "Takımım Kollektif Olarak Olumlu Oynadı"

İgana: "Takımım Kollektif Olarak Olumlu Oynadı"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Takımının Çaykur Rizespor Karşısında Kollektif Olarak Olumlu Oynadığını Söyledi.

İgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, takımının Çaykur Rizespor karşısında kollektif olarak olumlu oynadığını söyledi.

Jean Tigana, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, rakipleri karşısında birçok gol pozisyonu yarattıklarını belirterek, "Ankara'da Gençlerbirliği maçına da aynı ruhla çıkıp kazanmak istiyoruz. Amacımız geçen sezon olduğu gibi bu sezon da kupayı kazanmak" diye konuştu.

Tigana, Kleberson'u yedek bırakması konusundaki soruyu ise, "Kleberson'un yerine hücum oyuncusu oynatmak istedim. Bir sorun yok yalnızca fazla hücum oyuncusu oynatmak için bu tercihi yaptım" diye yanıtladı.

Uzun zamandır gol özlemi yaşayan Nobre'ye de değinen Fransız çalıştırıcı, "Nobre golünü attı ama birçok da pozisyon yarattı. Efor harcama konusunda çok cömert. Böyle efor sarfederse gol mutluluğuna ulaşacaktır" dedi.

Beşiktaş'ın son haftalardakı formda oyuncusu Serdar Kurtuluş ise ön libero mevkiinde tutturduğunu söyledi.

Serdar Kurtuluş, Beşiktaş'a sağbek olarak geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Sağbek olarak fazla forma şansı bulamadım. Beşiktaş'a kalıcı olmaya geldim. Hedefim (A) Milli Takım. Eleştirilere aldırmıyorum. Ön liberoda oynadığım sürece takım için elimden geleni yapacağım. Maç oynadıkça daha iyi olacağıma inanıyorum. Sağbekte denendim, herhalde verimli olmadım. Kleberson'un sakatlanması sonrası oyuna girdim. Ondan sonra başarılı oldum."

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç ise kulübünün, kendisinin yerine başka bir teknik direktör arayışında olduğunu dile getirdi.

Susiç, Beşiktaş'a yenildikleri için üzgün olduklarını ifade ederek, "Bu maç öncesi zaten şansımız hiç yoktu. İlk 11'de oynayan 3 oyuncumuzdan yoksun geldik. Bunlar olmadığına göre fazla beklentiye girmeye gerek yok" dedi.

Öte yandan Çaykur Rizespor'da, Saffet Susiç'in yerine teknik direktörlük görevine eski çalıştırıcı Rıza Çalımbay'ın göreve getirileceği ileri sürüldü.