İftar, Arakanlı Müslümanlar İçin İptal Edildi

İftar, Arakanlı Müslümanlar İçin İptal Edildi

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün verdiği iftar yemeğinin iptal edildiği, yemek tutarının Arakan'daki Müslümanlara gönderildiğini bildirdi.

İftar, Arakanlı Müslümanlar İçin İptal Edildi

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün verdiği geleneksel iftar yemeğinin iptal edildiği, yemek tutarının Arakan'daki Müslümanlara gönderilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesabına yatırıldığı bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, her yıl geleneksel olarak verilen iftar yemeğinin bu yıl iptal edilerek, yemek tutarının Arakan'daki mağdur Müslümanlara gönderilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Meblağın, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesabına yatırılarak örnek bir davranışta bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, şunları kaydetti:

"Bu anlamlı yardım ve bağışların toplum tarafından duyarlılıkla karşılanıp örnek olmasını arzu ediyoruz. Biz refah ve bolluk içerisinde yaşadığımız bu günlerde dünyanın diğer ucunda dahi olsa diğer Müslüman kardeşlerimizin dertlerini paylaşmamız gerekiyor. Böyle anlamlı bir bağışta bulunan sosyal komitemize tekrar teşekkür ederim."

Muhabir: Tuba Karahan

Yayıncı: Ahmet Ekici - MALATYA