"İett Girişimcilik Otobüsü" Liselerde Girişimcilik Eğitimi Verecek

"İett Girişimcilik Otobüsü" Liselerde Girişimcilik Eğitimi Verecek

12.11.2013 13:57 | Son Güncelleme: 12.11.2013 13:57

İETT, Avea ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi İETT Girişimcilik Otobüsü, liselerde girişimcilik eğitimi verecek.

İETT, Avea ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak projesi İETT Girişimcilik Otobüsü, liselerde girişimcilik eğitimi verecek.

 İETT Girişimcilik Otobüsü, Fatih Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Lisesi'nde düzenlenen törenle hizmete girdi. Girişimcilik Otobüsü, proje kapsamında bir eğitim-öğretim dönemi içerisinde 32 hafta boyunca liseleri ziyaret edecek. 

Törende konuşan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı,  İETT'nin birbirinden farklı alanlarda birçok önemli sosyal sorumluluk projesine destek verdiğini belirterek, "Liselerde girişimcilik ruhunun ortaya çıkarılması amacıyla bu otobüsü ortaya çıkardık. Dünyada ilk örneğini biz yapıyoruz" dedi.

Girişimcilik otobüsünün girişimcilik ruhunu genç nesillere aşılamak ve genç beyinlerin ürettiği yeni fikirleri desteklemek amacıyla yola çıktığını anlatan Baraçlı, söz konusu otobüsün proje kapsamında 32 hafta boyunca 39 ilçeyi gezeceğini ve bunun sayısının zamanla artabileceğini ifade etti.

 

"Daha farklı projeleri İstanbulluların ve gençlerin hizmetine sunmaya çalışacağız"

 

Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir ise, gençlerin içinde var olan tutku ve merakın birleşip girişimciliğe dönüşmesinin Türkiye'nin geleceği ve kalkınması adına önemli atılımlardan biri olacağını söyledi. Türkiye'de girişimciliğin gençler nezdinde daha fazla desteklenmesi gerektiğini ifade eden Akdemir, "Bu bir ilktir, inşallah bunun arkası gelir. Daha farklı projeleri İstanbulluların ve gençlerin hizmetine sunmaya çalışacağız. Sizler de bu imkanları eminim iyi kullanacaksınız" dedi.

Gençlerin projeye destek olması ve ilgi göstermesi durumunda Avea olarak bu tür projelere desteklerini artıracaklarını aktaran Akdemir, şunları kaydetti:

"Bulunduğumuz sektör sürekli yeni fikirler geliştirmeyi gerektiriyor. Bu da inovasyon ve girişimciliğin gençlerimizde olması anlamına geliyor. Uzun zamandır inovasyon ve girişimciliği destekleyen Ar-Ge merkezimiz, Avea Labs ve Kuluçka Merkezimizle biz de bu kültürü içimizde yaşatıyoruz. Bu noktada da Türkiye'nin daha fazla girişimciye sahip olmasını sağlayacak iş birlikleri geliştirmeyi önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu noktada gençlere doğrudan ulaşacak İETT Girişimcilik Otobüsü projesinde yer almaktan çok mutlu olduk."

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da, girişimciliğin öğrencilerin gelişimine ve ülkenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacağını vurgulayarak, projenin İstanbul'da başlayıp Anadolu'daki diğer illere de yayılabileceğini dile getirdi.  Projeye katkılarından dolayı İETT ve Avea'ya teşekkür eden Yıldız, sosyal sorumluluk projelerine destek çalışmalarında yapılacak güç birliklerinin büyük sinerji oluşturduğunu kaydetti.

Son teknoloji bilgisayar, tablet, monitör, ses sistemi ve büro cihazları ile ekipmanlarının yer alacağı İETT Girişimcilik Otobüsü, öğrencilere hem dershane hem de modern bir çalışma ofisi imkanı sunacak. Alanında isim yapmış eğitimcileri Avrupa ve Anadolu yakasındaki çeşitli liselere taşıyacak söz konusu otobüs, her okulda bir eğitim günü boyunca kalacak ve okulun tüm öğrencilerinin ziyaretine açık olacak. Girişimcilik Otobüsü, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı ve okul idaresi tarafından belirlenen 30 öğrenciye, 3 saat sürecek eğitimler verecek.

Çok sayıda öğrenci ve öğretmenin katılım sağladığı tören sonunda Liseli Girişimciler Kulübü Başkanı Samet Ağırbaş, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Avea CEO'su Erkan Akdemir'e Mehmet Akif Ersoy'un "Safahat" adlı kitabını hediye etti. Daha sonra davetliler ve öğrenciler otobüsü gezerek yetkililerden bilgi aldı. - İstanbul

'İett Girişimcilik Otobüsü' Liselerde Girişimcilik Eğitimi Verecek

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title