İett Basın Danışmanını Terletti!

İett Basın Danışmanını Terletti!

Bir Süre Önce Kanal D'deki 'Bıçak Sırtı' Dizisinde Oynayan Melisa Sözen, Şimdilerde Ntv'de Çevre Programı Yapıyor. Sözen, Bu Hafta İett Otobüslerini Ele Alarak İett Basın Danışmanı'nı Fena Sıkıştırdı ve Yolcularla Sohbet Etti.

İett Basın Danışmanını Terletti!

BİR SÜRE ÖNCE KANAL D'DEKİ 'BIÇAK SIRTI' DİZİSİNDE OYNAYAN MELİSA SÖZEN, ŞİMDİLERDE NTV'DE ÇEVRE PROGRAMI YAPIYOR. SÖZEN, BU HAFTA İETT OTOBÜSLERİNİ ELE ALARAK İETT BASIN DANIŞMANI'NI FENA SIKIŞTIRDI VE YOLCULARLA SOHBET ETTİ.

NTV'nin bir ay boyunca ekranını yeşillendirme kararı aldığı ve 'Yeşil Ekran' başlığı altında yaptığı çevre programlarından birisini de Melisa Sözen sunuyor.

Bir süre önce sona eren Bıçak Sırtı dizisindeki Nisan karakteriyle izleyenlerin karşısına çıkan Melisa Sözen, bu kez çevre , ekolojik denge, doğal ürünler gibi bir çok konuda izleyenleri bilgilendiren bir program yapıyor.

Genç oyuncunun son derece doğal ve keyifli üslubuyla sunduğu programda çevreye ve insana zarar vermeyen bir çok ev eşyası, mobilya, bu amaçla üretilen arabalar, bisikletlerin tanıtımının yanısıra, çevreyle ilgili son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalarda da bilgiler veriliyor. sözen, 'Türkiye'de sağlığımıza ve çevreye dost bir yaşam sürmek mümkün mü? Teoride bildiklerimizi pratiğe nasıl geçirebiliriz?' sorularına cevap arıyor.

Sözen, İETT Basın Danışmanını terletti!

Sözen, programı için halkın arasına da giriyor ve onlarla konuşuyor. Bu hafta toplu taşıma araçlarının konuşulduğu programda otobüse binen Melisa sözen İETT Basın Danışmanı Zeki Gümüş ile konuştu. GÜmüş, İstanbul'da hizmete sunulan otobüslerin yarısına yakın bir kısmının çevre dostu otobüsler olduğu bilgisini verdi. Sözen, Gümüş'ü biraz sıkıştırmayı da ihmal etmedi. Genç oyuncu, Gümüş'e otobüslerin çok kalabalık olmasına bir çözüm bulunmasıyla ilgili olarak 'Ayakta yolcu alınmasa, arabaların sayısı artsa ve süresi azalsa... Hiç olmazsa ayakta yolcu sayısında bir kısıtlama olsun' diyerek öneride bulunmayı da ihmal etmedi.

Melisa Sözen bir ara Zeki Gümüş'e 'Otobüslerdeki klimalar çevre dostu klimalar mı?' sorusunu da yöneltti. Bu soru karşısında bir an ne söyleyeceğini şaşıran Gümüş, 'Otobüsteki klimaları tam olarak bilmiyorum' yanıtını verdi. Sözen, çevre dostu olarak bilinen hibrit otomobilleri örnek göstererek otobüslerde de aynı uygulamanın olup olmayacağını sordu. Zeki Gümüş, metrobüslerin hibrit motorlu olduğunu belirtti.

Bu röportajın ardından Melisa Sözen, 'Toplu taşıma şartlarının düzenlenmesi belki biraz zaman alacak ama bir süre sonra çevre için hepimiz toplu taşımayı kullanmak zorunda kalacağız' mesajını verdi ve daha sonra otobüse binen yolcularla da sohbet etti.

'Dünyayı Kurtaran Kadın' programı için sokaklara çıkan genç oyuncu her an sizin de karşınıza çıkabilir.

TELEVİZYONGAZETESİ

Kaynak: Gecce