Saadet Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin Kimdir?

Saadet Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin Kimdir?

Saadet Partisi, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için belediye başkan adayları listesini yayınladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin olarak ilan edildi. Peki, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Saadet Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin Kimdir?

Saadet Partisi'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerindeki Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin oldu. Peki, İdris Naim Şahin kimdir? İşte Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin hakkındaki her şey...

İDRİS NAİM ŞAHİN KİMDİR?

İdris Naim Şahin, 1 Haziran 1956'da Ordu Ünye'de doğdu. Babasının adı Dursun, annesinin adı Huriye'dir. Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında tamamladı.Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı Kaymakamı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı'nda Mülkiye Başmüfettişi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Üyesi ve Yöneticisi olarak bu görevleri üstlendi.

61. HÜKÜMETTE İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI YAPTI

24. Dönem Ordu milletvekili olarak tekrar TBMM'ye girdi. Seçimlerden hemen sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında kurulan 61. Hükümet'te İçişleri Bakanlığı görevine getirildi. 24 Ocak 2013 tarihinde Kabine revizyonu ile Başbakan tarafından görevinden alındı. Yerine İstanbul eski Valisi ve Ak Parti Mardin milletvekili Muammer Güler getirildi.İdris Naim Şahin, evli ve altı çocuk babasıdır. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını (17-25 aralık Operasyonu) takip eden istifaların ardından 25 Aralık 2013 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilliği görevinden istifa etti. İdris Naim Şahin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.