İdo Ulusal Kalıte Ödülü'ne Aday Oldu

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İdo) Türkiye Kalite Derneği Tarafından Her Yıl Düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü'ne Aday Olduğu Açıklandı.

İdo Ulusal Kalıte Ödülü'ne Aday Oldu

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) Türkiye Kalite Derneği tarafından her yıl düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü'ne aday olduğu açıklandı.

Verilen bilgiye göre Mart 2006'da Ulusal Kalite Hareketi'ne katılarak "Mükemmellik Yolculuğu"na başlayan İDO, EFQM Mükemmelik Modeli'ni uygulamaya koyarak kurum içinde kalite çalışmalarını başlattı. Kurum yapılanması ve kurum içi-dışı hizmetlerini EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde düzenleyen şirket, tüm proje, eğitim, organizasyon ve hizmet noktalarını "kalite" hedefiyle etkin ve verimli bir sisteme dönüştürmek için iyileştirme sürecine girdi. Haziran 2007'de Uluslararası Feribot Taşımacıları Birliği (Interferry) tarafından yolcu sayısı ve filosu ile "Dünya Birincisi" seçilen İDO, yolcu, tedarikçi, hissedar tüm paydaşlarının memnuniyet kriterlerini değerlendirerek, kalite sürecinde yürüttüğü çalışmaların seyrini de ölçümledi. Ulusal Kalite Hareketi Proje ekibi oluşturan İDO, iyileştirme çalışmaları kapsamında 2007'de "Mükemmellikte Yetkinlik" onayı almaya hak kazandı. KalDer jurisi şirketin bir bütün olarak kalite hedefiyle yürüttüğü çalışmaları değerlendirerek, İDO'nun 2008 "Büyük Ölçekli İşletme" Kategorisi'nde Ulusal Kalite Ödülü'ne aday olduğunu açıkladı. Ulusal Kalite Hareketi çerçevesinde aday değerlendirmelerini sürdüren KalDer jürisi, Ulusal Kalite Ödülü sonuçlarını Kasım 2008'de düzenlenecek törende açıklayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, kurumsal şirket olma hedefiyle bu ödüle başvurduklarını belirterek, heyecan veren bu süreci uzun bir yol olarak tanımladı. Paksoy, "Ulusal Kalite Ödülü finalisti olsak da,bu işi tamamladık anlamına gelmeyecek, yeni bir başlangıç olacak. Bizler bu yolculukta ne olursa olsun çabalarımızın boşa gitmeyeceğini, mutlaka sonuç alınacağının bilincindeyiz. Bu nedenle kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kalitenin bitmeyen bir yolculuk olduğunu çok iyi biliyoruz" diye konuştu.

(SŞ-SŞ-BA-E)