İddianame Haberleri

İddianame haber, İddianame son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İddianame - 28.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden soruşturma kapsamında 61 sanık hakkında iddianame hazırlanmıştı.
İddianame - 27.11.2020
Son dakika haber | Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin yeni iddianame kabul edildi
Son dakika gündem haberi: Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 kişi hakkında "görevi kötüye kullanma"...
İddianame - 27.11.2020
Sakarya'daki "Palu ailesi" davası başladı
Kimlik tespiti ve Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianamenin özetinin okunmasının ardından sanık Tuncer Ustael'in savunmasının alınmasına geçildi.
İddianame - 27.11.2020
Son dakika haber | Beyoğlu'ndaki kıraathane cinayetine ilişkin davada karar
İddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay tarihi olan 12 Kasım 2019'da, sanık Hacı Doğan'ın maktul Fuat Battal'ın işlettiği kıraathanede masada oturduğu sırada kendisine ateş açıldığı, sanık Hacı Doğan'ın da kendisinde bulunan tabancayla ateş açanlara karşılık verdiği anlatılmıştı.
İddianame - 26.11.2020
Son dakika haber! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte 7 tutuklu serbest bırakılmış ve soruşturma kapsamında 61 sanık hakkında iddianame hazırlanmıştı.
İddianame - 26.11.2020
Son dakika haberi! Kocaeli'ndeki 3,4 milyon dolarlık dolandırıcılık davasında iki sanığa da tahliye
İddianame Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, A.
İddianame - 26.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
POLİSE 'KOCAM BENİ YAKTI' DEDİ Güllü Yılmaz, bilinci kapanmadan polise verdiği ifadesinde, "Kocam beni yaktı. Çocuklarım size emanet" dedi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianame 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
İddianame - 25.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte 7 tutuklu serbest bırakılmış ve soruşturma kapsamında 61 sanık hakkında iddianame hazırlanmıştı.
İddianame - 25.11.2020
Pınar Gültekin'in babası: Hiç kimse Pınar gibi öldürülmesin
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, geçen 16 Temmuz günü kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sırasında gözaltına alınan genç kızın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, Pınar'ı aralarında çıkan kavgada boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar'ın kısmen yanmış cansız bedenine ulaşıldı. Pınar, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı mahkemece 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Muğla Jandarma Komutanlığı ve Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 3 ay süren çalışma sonunda, HTS kayıtlarından, tutuklu şüpheli Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın telefon sinyallerinden, ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Mertcan Avcı, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yürütülen soruşturmanın ardından evli ve 1 çocuk babası Cemal Metin Avcı hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İddianame - 25.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, geçen 16 Temmuz günü kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sırasında gözaltına alınan genç kızın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, Pınar'ı çıkan kavgada boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar'ın kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Pınar, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı mahkemece 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Muğla Jandarma Komutanlığı ve Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 3 ay süren çalışma sonunda, HTS kayıtlarından, tutuklu şüpheli Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın telefon sinyallerinden, ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yürütülen soruşturmanın ardından evli ve 1 çocuk babası Cemal Metin Avcı hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İddianame - 25.11.2020
Barış Atay'a saldırı davası'nda üç sanık tahliye edildi
İDDİANAMEDEN İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay'ın 31 Ağustos 2020 gecesi Kadıköy'de saldırıya uğradığı belirtiliyor.
İddianame - 25.11.2020
Kocaeli'de dini duyguları istismarla dolandırıcılıktan yargılanan 9 sanık tahliye edildi
İddianame Savcılık tarafından hazırlanan 89 sayfalık iddianamede, kendisini "Hızır Aleyhisselam" olarak tanıttığı ve gruba katılanlardan "sadaka" adı altında para, ev ve otomobil alıp dini duyguları istismar ederek dolandırıcılık yaptığı öne sürülen örgüt elebaşı "Rafet efendi" kod isimli Şaban Özdil'in de aralarında bulunduğu 15 sanığın, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 2'şer yıldan 14'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
İddianame - 25.11.2020
Yolcu otobüsüyle yurt dışına uyuşturucu taşıdığı iddia edilen 3 şoföre 15 yıla kadar hapis istemi
Kırklareli'nde yolcu otobüsü ile yurt dışına uyuşturucu taşıdığı iddia edilen 3 şoför hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
İddianame - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Davanın geçmişi Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte 7 tutuklu serbest bırakılmış ve soruşturma kapsamında 61 sanık hakkında iddianame hazırlanmıştı.
İddianame - 24.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte 7 tutuklu serbest bırakılmış ve soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kapsamında 61 sanık hakkında dava açılmıştı.
İddianame - 24.11.2020
Son dakika haberi: Selahattin Demirtaş ve eşine yönelik paylaşım yapan kişiye dava
Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünün PKK ve KCK terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yaptığı açık kaynak araştırmasında sosyal medyada "suç duyurusudur" ile başlayan bir paylaşım yapıldığının tespit edildiği belirtildi.
İddianame - 24.11.2020
Karısına işkence eden sanığa 34 yıl hapis cezası istemi
İddianame, Şanlıurfa Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, kadının olaydan 15 gün önce kocası tarafından darp edildiği gerekçesiyle iş arkadaşının evine giderek orada kalmaya başladığı, zanlının 40 günlük bebeğini kendisine günlerce göstermemesi üzerine evine döndüğü ifade edildi. Eve geri dönen kadını gören şüphelinin kaldığı binanın çatı katına yaptığı barakaya zorla çıkarttığı ve burada zincire bağlayıp sopayla ağır yaraladığı belirtildi. Sanığın darp eylemleri esnasında kadının sığındığı iş arkadaşını ve patronunu cep telefonuyla görüntülü arayarak "Bakın ben bu kadını dövüp ne hale getirdim" şeklinde beyanda bulunduğu ifade edilen iddianamede, tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntüsünü alıp polise ihbarda bulunduğu kaydedildi.
İddianame - 24.11.2020
Dink cinayetine ilişkin davada, savcıya mütalaa için ek süre verildi
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, kamu görevlilerine ilişkin iddianameyi kabul ettikten sonra dava dosyasını, Ogün Samast, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in de aralarında bulunduğu, haklarındaki hükümler Yargıtay tarafından bozulan 8 sanıklı ana davayla birleştirilmesi için İstanbul 5.
İddianame - 24.11.2020
Son dakika... Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın dolandırılması davasında sanığın beratine hükmedildi
Davanın geçmişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, iş insanı Adnan Polat'ın avukatları tarafından savcılığa yapılan başvuruda, Arnavut iş insanı Sinan İdrizi'nin petrol şirketi satma vaadiyle Polat'tan 3,5 milyon dolar ön ödeme aldığı, sözleşmenin feshedilmesine rağmen parayı geri ödemediği öne sürülerek şikayetçi olunduğu belirtilmişti.
İddianame - 24.11.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin savunmalarının alınmasına başlandı
Duruşmada, iddianame yerine geçen Danıştay İdari İşler Kurulunun, sanıkların "görevi kötüye kullanma" suçundan Türk Ceza Kanunu'nun 157.
İddianame - 23.11.2020
Son Dakika | Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK davası başladı
Gaziantep'te 14 Kasım 2019'da terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "kent meclisi", "gençlik hareketi", "cezaevi", "kadın" ve "siyasi alan" yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç ve DBP İl Başkanı Abdullah İnce'nin de bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alınmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte 7 tutuklu serbest bırakılmış ve soruşturma kapsamında 61 sanık hakkında iddianame hazırlanmıştı.
İddianame - 23.11.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "genel gençlik sorumlusu"nun yargılanmasına devam edildi
Adana'da, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "genel gençlik sorumlusu" olduğu ve ülke genelinde "yönetici" pozisyonunda faaliyet yürüttüğü iddiasıyla tutuklanan S.D. hakkında, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme, silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunmak ve mala zarar verme" suçlarından da 37,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.
İddianame - 23.11.2020
15 yaşındaki çocuğa dayak davasında iki şüphelinin tutuklanması talebi reddedildi
KAĞITHANE'de fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuğa işyerinde dayak atılması ve bu anların kameraya kaydedilmesine ilişkin iki şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, şüphelilerin tutuklanması talebini reddetti.
İddianame - 23.11.2020
Sahte sağlık raporlarıyla "Askeri öğrenci olamaz" raporu veren FETÖ'cü tabiplere dava
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) kadrolaşmasında subay yetiştirmek için fişleme yaptıkları, kendi yetiştirdikleri öğrencilerin harp okullarına kolayca geçişlerini sağladıkları bildirildi.
İddianame - 23.11.2020
Son dakika haberleri: Demirtaş'ın, Erdoğan ve Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasına devam edildi
Soruşturma sonucunda söz konusu açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği belirtilen Demirtaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İddianame Haberleri | İddianame Haber - Haberler - İddianame haberleri, son dakika iddianame haber ve gelişmeleri burada. İntihar etti dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 00:00:52. #1.15#
title