İddialar Yalanlandı

İddialar Yalanlandı

Yılbaşı Programı İçin TRT'den 750 Bin Dolar Aldığı İddialarına Açıklık Getirildi.

İddialar Yalanlandı

YILBAŞI PROGRAMI İÇİN TRT'DEN 750 BİN DOLAR ALDIĞI İDDİALARINA AÇIKLIK GETİRİLDİ.

Ünlü sanatçı Tarkan Tevetoğlu'nun avukatı Yunus Egemenoğlu, özel bir televizyon kanalının ana haber bülteninde müvekkili Tarkan Tevetoğlu'nun TRT kurumu ile yaptığı projelerle ilgili, kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini iddia etti.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in Antalya'da düzenlediği basın toplantısına katılan ünlü sanatçı Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün bir televizyon kanalının ana haber bülteninde Tarkan hakkında yayınlanan haberin asılsız olduğunu öne sürdü.

Haberde Tarkan Tevetoğlu'nun TRT kurumu ile yaptığı projelerle ilgili kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini öne süren Egemenoğlu, 'Televizyonun ana haber bülteni yapımcısı ve sunucusu, sadece duyum üzerine hareket ederek, Tarkan'ın yılbaşı programı için 750 bin dolar, 23 Nisan programı için de 450 bin YTL aldığını iddia etmiş ve TRT'ye de (Tarkan Radyo ve Televizyonu) yakıştırmasını yapmıştır' dedi.

Yunus Egemenoğlu, yazılı ve görsel basında yer alan Tarkan'ın yılbaşı program bedeli olarak 750 bin dolar aldığı haberlerinin, 'asılsız ve dedikodudan ibaret olduğunu', konunun müvekkili ve prodüksiyon şirketi Hitt Müzik tarafından da defalarca açıklandığını ifade etti.

Egemenoğlu, 'Basında yer alan tutarların gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Tarkan'ın aldığı ücretler müvekkilimin ve TRT'nin resmi kayıtlarında mevcuttur. Aradan aylar geçmesine rağmen, bu yapımcının haber adı altında halen yanlış bilgilendirme yapıp, hatta bu kez de 23 Nisan programı ile ilgili benzer haberleri neden yaptığı tarafımızdan anlaşılmamaktadır' diye konuştu.

Tarkan'ın yılbaşı program ücreti ile ilgili bugüne kadar doğruları söylemekle yetindiğini anlatan Egemenoğlu, 'Gerçeğe aykırı bu haberler ile ilgili düzeltme yapılmadığı taktirde, yargısal yollara başvuracağız' dedi.

Kaynak: Gecce