İcraya Gelen Avukatlar, Sakaryaspor'Dan 4 Yöneticiyi Şikayet

İcraya Gelen Avukatlar, Sakaryaspor'Dan 4 Yöneticiyi Şikayet

Avukatlar: "federasyon Kupasını Almak İsterken Hakaretler Ettiler"

İcraya Gelen Avukatlar, Sakaryaspor'Dan 4 Yöneticiyi Şikayet

AVUKATLAR: "FEDERASYON KUPASINI ALMAK İSTERKEN HAKARETLER ETTİLER"

Sakaryaspor'un sportif ürünler aldığı Umbro şirketi avukatları arasında iki gündür süren icra tartışmasında engellendiklerini söyleyen şirket avukatları, aralarında Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses ve eski kulüp başkanı İbrahim Müftüoğlu'nun da bulunduğu 4 yöneticiyi polise şikayet etti. "Kulüpte mahsur kaldık" diyen avukatlar Esennur Ezgi, Tuğçe Eskiömeroğlu ve Ramazan Zerey, "Borcu son kuruşuna kadar verseler bile ceza davasından vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Sakaryaspor Kulübü sportif ürünlerini aldığı Umbro şirketine faizlerle birlikte 240 bin TL borcu ödeyemeyince şirket avukatları önceki gün kulüp binasına gelerek kulübün tüm eşyaları ve kupalarını haciz etmek istemişlerdi. Ancak elektriklerin kesilmesiyle çağrılan kamyon şöförünün hacizli malları götürmek istememesi üzerine haciz işlemi yapılamamıştı. Şirket avukatları icrada haciz işlemleriyle ilgili "Fiili imkansızlıktan haciz yapamadık" dedi. Avukatlardan Esennur Ezgi gazetecilere, "Nakliyecimizi çilingirimizi tehdit ederek gönderdiler. Elektrikleri kestiler. Fakat haciz işlemleri devam ediyor. 4 kulüp yöneticisi bize ağır hakaretlerde bulundu. Ağır küfürlerde bulundukları için karakola şikayet ettik. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Eski Kulüp Başkanı İbrahim Müftüoğlu'na, "Özellikle kupaları kaldıracağız" dediğimde, "Onları ben aldım. Bu şehrin var oluş sembolüdür" dedi. Bizde "Götüreceğiz" deyince bağırdı ve herkes ayaklandı. Kulüp Başkanı İsmail Gürses, Avukat Ramazan Bey'in üzerine yürüdü" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor'un 1988 yılında kazandığı fedarasyon kupasını daha önce haciz ettiklerini söyleyen avukat Ezgi, "Cuma günü tekrar devam edeceğiz. Bu sefer İstanbul'dan kamyon ve işçi getireceğiz. Bu borç tamamı kapanmadığı sürece devam edecek. Borç kapansa bile uğradığımız hakaretlerle ilgili şikayetimiz sürecek" şeklinde konuştu. Avukat Esennur Ezgi, Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses ve eski Kulüp Başkanı İbrahim Müftüoğlu'nun da aralarında bulunduğu 4 Sakaryaspor yöneticisi ile çilingir ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. hakkında görevlerini yapmadıkları için şikayette bulunduklarını da söyledi.

GÖRÜNTÜ DÜKÜMÜ:

-------------------------

- Avukatların olayı anlatması

- Detaylar

HABER-KAMERA: Zafer TOKUŞ/ ADAPAZARI (Sakarya) -DHA

(Tür: Spor)