İçme Suyu ile Bahçe Sulamaya Büyük Ceza

İçme Suyu ile Bahçe Sulamaya Büyük Ceza

Batman Belediyesi Ekiplerince Yapılan Denetimlerde Petrolkent Mahallesi'nde Şehir İçi İçme Suyu Şebekesi ile Bahçe Suladığı Tespit Edilen Bir Şahıs Hakkında Tutanak Tutuldu. Söz Konusu Şahıs Hakkında Encümene Gönderilmek Üzere Ceza Makbuzu Kesildi.

İçme Suyu ile Bahçe Sulamaya Büyük Ceza

Batman Belediyesi ekiplerince yapılan denetimlerde Petrolkent Mahallesi'nde şehir içi içme suyu şebekesi ile bahçe suladığı tespit edilen bir şahıs hakkında tutanak tutuldu. Söz konusu şahıs hakkında encümene gönderilmek üzere ceza makbuzu kesildi.

Bilinçli su tüketimi alışkanlığını yaygınlaştırmak için afiş ve el broşürleri bastırarak kampanya başlatan Batman Belediyesi, bir yandan da kent içme suyunun amaç dışı kullanımını önlemek için denetimlerini sürdürerek kaçak su kullananları tespit ediyor. Petrolkent Mahallesi'nde yapılan denetimlerde 2854 Sokak'ta etrafı duvarlarla yükseltilmiş yaklaşık 5 dönümlük alanda ekili bulunan sebze fidelerinin, şehir içme suyunun kullanımı ile sulandığını tespit eden ekipler, bahçe sahibi hakkında tutanak hazırladı. Belediye BASKİ ekipleri tarafından hazırlanan tutanağın ardından Zabıta ekipleri Zabıta İdari Yaptırım Yönetmeliği'nin 4. maddesinin C bendi uyarınca şehir içme suyu ile bahçe sulayan kişi, hakkında ceza makbuzu kesilerek encümene sevk edildi. Söz konusu maddeye göre, şehir içme suyunun amaç dışı kaçak olarak kullanılması yaklaşık 5 bin YTL'lik bir cezaya tekabül ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, içme suyunu amaç dışı kullananlar ile kaçak su kullananlara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceğini belirterek, bu suçu işleyenlere ağır yaptırımlar uygulanacağını açıkladı.

(MŞY-ZG-CMH-Y)