Son Dakika! Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı

Son Dakika! Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı

28.10.2020 11:01 | Son Güncelleme: 28.10.2020 11:58
Son Dakika! Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, Batman ve Diyarbakır'da 1451 personelin katılımıyla 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu'nun başlatıldığı bildirildi.

Bakanlık açıklamasında, operasyona 1451 personelin katıldığı belirtildi. Açıklamada bugüne kadar başarıyla gerçekleştirilen Yıldırım operasyonlarına ilişkin bilgilere de yer verildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Batman ve Diyarbakır illerinde "YILDIRIM-14 ZORİ" Operasyonu başlatılmıştır.

Operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.451) personel (89) operasyonel tim görev almaktadır.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 137 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 234 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Yıldırım operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir"

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sertaç Bulur

Haber Yorumları (3)
MISAFIR: ALLAH'IM.yardimciniz olsun silâhımızın mamlusu hedefiniz den şaşmasın ayağınızın başlığınız taşlar pamuk yattığınız toprak pamuktan döşek olsun RABBİM hepinizi korusun
HAVİ: Bi bitmediniz be
KEKO SİBİRYA: Allah Devletimizi Askerlerimizi Polislerimizi korusun yarabbi yarabbi. Bu Terör Örgütleri her şeyden daha fazla doğu halkina zarar verdi . Geç de olsa doğu halki uyandi ve Halk ve Devlet teröre karşi cani gönülle birlikte bu eşkiyalara karşi mucadele edecek ta bu vahşi teröristlerin kökü kuruyuncaya kadar.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title