İç Savaştan Kaçan Göçmenlerin Avrupa Rüyası Fethiye'de Bitti
Haberler » Güncel » İç Savaştan Kaçan Göçmenlerin Avrupa Rüyası Fethiye'de Bitti - Haber

İç Savaştan Kaçan Göçmenlerin Avrupa Rüyası Fethiye'de Bitti

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde jandarmanın yaptığı operasyonda Suriye'deki iç çatışmadan kaçarak deniz yoluyla Avrupa'ya geçmek isteyen 30 göçmen yakalandı.

İç Savaştan Kaçan Göçmenlerin Avrupa Rüyası Fethiye'de Bitti

'nın İlçesi'nde jandarmanın yaptığı operasyonda 'deki iç çatışmadan kaçarak deniz yoluyla 'ya geçmek isteyen 30 göçmen yakalandı.

Türkiye'ye karayolu ile yasadışı yollardan giriş yaparak Fethiye'den deniz yoluyla Avrupa'ya gitmek isteyen 30 kişilik göçmen grubun olduğu ihbarını alan jandarma operasyon başlattı. Ölüdeniz Jandarma karakoluna bağlı ekipler, çoğunluğu Suriyeli olan aralarında Irak ve Afganistan vatandaşınında bulunduğu 6'sı çocuk 30 kişiyi yakaladı. İtalya'ya gitmek için binecekleri tekneyi beklerken karşılarında jandarmayı bulan göçmenlerden bazıları kaçmaya çalıştı.

Tekneyle Ölüdeniz'e getirilen kaçak göçmenler Fethiye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Yapılan sorgularında ülkelerindeki savaş ortamı nedeniyle Avrupa'ya geçmek istediklerini belirten göçmenlerin kısa süre sonra sınır dışı edileceği belirtildi.

Öte yandan göçmenleri Avrupa'ya götürecek olan teknenin yakalanması için Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler çalışma başlattı. - Muğla/ Fethiye

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler