İç borçlanma stratejisi (2)

İç borçlanma stratejisi (2)
Anadolu Ajansı / Ayşe Böcüoğlu Bodur - Haberler | Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayısta 44 milyar lira, haziranda 33,8 milyar lira ve temmuzda 52 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayısta 44 milyar lira, haziranda 33,8 milyar lira ve temmuzda 52 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.

Bakanlığın mayıs-temmuz dönemi iç borçlanma stratejisinde, mayısta 55,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık 44 milyar liralık, haziranda 31,5 milyar liralık iç borç servisine karşılık 33,8 milyar liralık, temmuzda da 54,6 milyar liralık iç borç servisine karşılık 52 milyar liralık iç borçlanma yapılması öngörülüyor.

Mayıs ayındaki iç borçlanmanın 18,7 milyar lirasının piyasadan, 23,4 milyar lirasının doğrudan satışlardan, 1,9 milyar lirasının kamuya satışlardan, haziran iç borçlanmasının 30,1 milyar lirasının piyasadan, 1,7 milyar lirası doğrudan satışlardan 2 milyar lirasının kamuya satışlardan, temmuz ayındaki iç borçlanmanın ise 48,9 milyar lirasının piyasadan, 1 milyar lirasının doğrudan satışlardan, 2,1 milyar lirasının kamuya satışlardan oluşması bekleniyor.

Söz konusu dönemde dış borçlanmaya gidilmeyecek.

Bu dönemde 22 tahvil ihalesi düzenlenecek, 4 kira sertifikasının ve 1 altın tahvilinin doğrudan satışı gerçekleştirilecek.

Ayrıca mayıs ayında 1 tahvil değişim ihalesi yapılacak.

Mayısta 58,8 milyar liralık, haziranda 42,5 milyar liralık, temmuzda da 57,7 milyar liralık ödeme yapılacak. Bu ödemelerin 17,8 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

(Bitti)

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ayşe Böcüoğlu Bodur

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title