İbrahim Tatlıses'ten Mangal Partisi

İbrahim Tatlıses'ten Mangal Partisi

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses, Konser İçin Geldiği Balıkesir'in Bandırma İlçesinde Mangal Başına Geçti. Kebapları ve Etleri Kendisi Pişirip Servis Yapan Tatlıses, İyi Mangal Yapmanın Püf Noktalarını da Anlattı.

İbrahim Tatlıses'ten Mangal Partisi

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, konser için geldiği Balıkesir'in Bandırma ilçesinde mangal başına geçti. Kebapları ve etleri kendisi pişirip servis yapan Tatlıses, iyi mangal yapmanın püf noktalarını da anlattı.

20. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Festivali'nde konser vermek için Bandırma'ya gelen ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, konser öncesinde protokol üyeleri ve basın mensuplarına Ziraat Bahçesi Restoranı'nda mangal partisi verdi. İstanbul'dan gelir gelmez ayağının tozuyla restoranda hazırlanan dev mangalın başına geçen ünlü türkücü, mangalın ateşini kontrol ettikten sonra hazırlanan kebapları pişirdi. Çöp şişlere dizilen etleri beğenmeyen Tatlıses, etleri yeniden demir şişlere dizdi. Mangalın başına kendisinden başkasını geçirtmeyen ünlü türkücü, pişirdiği et ve kebapları basın mensupları ve protokol üyelerine kendi elleriyle servis yaptı.

Kendisini bir lezzet uzmanı olarak değerlendiren İbrahim Tatlıses, İHA muhabirine iyi mangal yapmanın sırlarını anlattı. Kebapçılığın baba mesleği olduğunu ifade eden ünlü türkücü Tatlıses, "Ben hiçbir zaman 'Benden üstün kimse yok' demedim, öyle birşey kullanmam. 'El elden üstündür arşa varana kadar' derdi babam. Ama lezzet uzmanıyım. Bu işi iyi bilirim. Kebapçılık baba mesleğidir. Mangalda etin iyisi kuzu etinden olur. Kuzu eti lezzetlidir fakat çoğu insan onu sevmez. Bazıları kuzu bazıları dana sever ben dana sevmem kuzu severim. Kuzu ve dana eti karışımı Adana Urfa kebap yaparım. Etleri mangaldan önce dinlendirmek lazım. Kekik ete lezzet katar. Eti pişirmeden önce zeytinyağı ve kekikleyeceksin. Ayrıca mangaldaki ateşin ölmesi lazım yoksa etler iyi pişmez" dedi. Yaklaşık 2 saat boyunca mangal başında et pişiren Tatlıses, daha sonra restorandaki hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Tatlıses'in mangal partisine Bandırma Belediye Başkanı Recep Eraydın'ın yanı sıra başkan yardımcıları, organizasyon sorumluları ve basın mensupları katıldı.

(MEY-NÇ-Y)