İbrahim Sincar, AK Parti'den Aday Adayı Oldu
Haberler » Politika » Haber

İbrahim Sincar, AK Parti'den Aday Adayı Oldu

Sincar Aşireti'nin Lideri Cemal Sincar'ın Kardeşi İbrahim Sincar, AK Parti'den Mardin Belediye Başkanı Adayı Adayı Oldu.

İbrahim Sincar, AK Parti'den Aday Adayı Oldu

Sincar Aşireti'nin lideri Cemal Sincar'ın kardeşi İbrahim Sincar, AK Parti'den Mardin Belediye Başkanı adayı adayı oldu.

Mardin'e hizmet etme yarışında kendisinin de aday olduğunu açıklayan İbrahim Sincar, "On yıldır siyasetin içinde Mardin'e hizmet ediyorum. Şimdi de bu hizmeti aktif hale getirmek için AK Parti'den aday adaylığımı koydum. Halkın isteklerini yerine getirmek için var gücümle çalışacağım." dedi.

Mardin'in sıkıntılarını çok iyi bildiğini belirten İbrahim Sincar, "ABD'de şehir planlamayıcı üzerine iki yıl kurs gördüm. Hoşgörü kenti Mardin'deki dinler diller ve kültürleri bütün dünyaya tanıtmak için çaba sarf edeceğim. Mardin'de turizme yönelik yatırımlar için alt yapının hazırlanması, imar sorunları, istihdam sorunlarının çözümü, Kalenin turizme açılması gibi önemli sorunları çözmek için Mardin belediyesine talibim oldum. Bu hizmetleri de yapacağıma inanıyorum." diye konuştu.

(CİHAN)