İbrahim Hacıosmanoğlu: Yıldırım Demirören Şikeyi Kabul Etti

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Türkiye'de şike yapıldığını kabul ettiğini söyledi.

İbrahim Hacıosmanoğlu: Yıldırım Demirören Şikeyi Kabul Etti

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF binasında Yıldırım Demirören ile görüştü. Hacıosmanoğlu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "TFF Başkanı Demirören de Türkiye'de şike yapıldığını kabul ediyor. Fenerbahçe'yi buraya getirtip 'ben şike yaptım' dedirtecek değiliz. Şike yapıldığı bir gerçektir. UEFA'dan haftaya sert bir yaptırım gelecek" diye konuştu.

TFF YALANLADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. Açıklama şöyle:

"Trabzonspor Kulübümüzün Değerli Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Federasyonumuzu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamaya ilişkin olarak, bazı medya organlarında, "TFF Başkanı Demirören de Türkiye'de şike yapıldığını kabul ediyor" şeklinde ifadelerin yer aldığının görülmesi üzerine bir açıklama yapılması ve konunun aydınlatılması ihtiyacı doğmuştur.

Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ziyaretinde, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e kulübünün sıkıntılarını anlatmış ve görüşlerini dile getirmiştir.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören de, kararları, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bağımsız kurullarının aldığını, bu işin çözümü noktasında tek müracaat yerinin de Tahkim Kurulu olduğunu ifade etmiştir.

Söz konusu görüşmede, bu konuya ilişkin başkaca bir konuşma gerçekleşmemiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz."