İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan Çarpıcı Açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Basında Brezilyalı Futbolcuları Marcelinho'ya Almanya'dan Bir Takımdan Transfer Teklifi Geldiği Yönünde Çıkan Haberlerin Gerçeği Yansıtmadığını Belirterek, "Marcelinho'nun Almanya'ya Transfer Olacağı Doğru Değil" Dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan Çarpıcı Açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, basında Brezilyalı futbolcuları Marcelinho'ya Almanya'dan bir takımdan transfer teklifi geldiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Marcelinho'nun Almanya'ya transfer olacağı doğru değil" dedi.

IC Santai Oteli'nin sahasında oynanan Trabzonspor-Ankaraspor hazırlık maçının devre arasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İbrahim Hacıosmanoğlu, basında Marcelinho'ya Almanya'dan bir takımdan transfer teklifi geldiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kendisi uzun yıllar Trabzon'da kalacak şekilde plan yaptı. Şu anda kampta en istekli oyuncu da Marcelinho. İkinci yarıda gerçek Marcelinho'yu herkesin göreceğini söylüyor. Haberler yakıştırma ve uydurma" dedi.

Bordo-mavili kulübe faks çekerek futbolu bıraktığını açıklayan Miroslaw Szymkowiak konusunda da İbrahim Hacıosmanoğlu, "Polonya Futbol Federasyonu'ndan resmi yazı istedik. O yaşta bir futbolcunun, futbolu bırakamayacağını biliyoruz. Trabzonspor'da ailevi nedenleriyle oynamıyor, ama bunun yolu bu değildir. Hiç kimse Trabzonspor'u bırakıp, 'Ben oynamıyorum' deyip de gitme hakkına sahip değil. Yazı geldikten sonra gerekeni yapacağız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun 'Szymkowiak ile Ali Güneş'in takasıyla ilgili Beşiktaş ile görüştünüz mü?' şeklindeki sorusu üzerine de İbrahim Hacıosmanoğlu, "Dün akşam Beşiktaş'ın kamp yaptığı otele Başkan Nuri Albayrak ile birlikte gittik. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve bazı kulüp başkanlarıyla yemek yedik. Gündemde transfer yoktu" cevabını verdi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, son dönemde Futbol Federasyonu ile ilgili yaşanan gelişmelerle ilgili olarak da, "Türk futbolunu güzel yarınlara taşıyacaksak, bu birilerinin dayatmasıyla olmamalı. Federasyon özerk bir kuruluş. Bugünkü federasyonu istemeyen insanların, Levent Bıçakcı federasyonu benzeri bir düzenle yeni bir oluşum içinde olduklarını görüyoruz. Bugünkü federasyona saygı duymayan insanların oluşturdukları oluşumla gelecek başkana, yarın başkaları saygı duymayacak. Herkesin benimseyeceği bir federasyon oluşacaksa bunu hep beraber bu camianın aktörleri oturup düşünmeli" ifadelerini kullandı.

(EKO-KÇ-SN-SN-S)

Kaynak: İHA