İbrahim Hacıosmanoğlu: Fenerbahçe Çıkarcı

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe'nin Hakkı Yenildiğinde Bağırdığını, Lehine Kararlar Verildiğinde İse Sustuğunu İleri Sürdü.

İbrahim Hacıosmanoğlu: Fenerbahçe Çıkarcı

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe'nin hakkı yenildiğinde bağırdığını, lehine kararlar verildiğinde ise sustuğunu ileri sürdü.

"YÖNETİCİLER KAOSUN BAŞ AKTÖRÜ"

Türk futbolunun gelişmesinde en önemli rolün yöneticilerde olduğunu belirten İbrahim Hacıosmanoğlu, gazetecilerle sohbet etti. Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

"Türk futbolunda güzellikleri istiyor muyuz, istemiyor muyuz. Kendimize önce bunu sormamız, sonra da bunun gereklerini yapmamız gerekiyor. Ama hep şahsi çıkarlarımızı, önde tuttuğumuz için, bugünkü kaos ortamına geldik. Aslında kaos diye bir şey de yok. Şahsi çıkarlar doğrultusunda yapılan hırçınlıklar var. Yöneticiler de bu işlerin baş aktör ve sorumlusu. Yöneticilikte devam etme konusunda sportif başarıyı, olmazsa olmaz gördükleri için başarıyı yakalamak adına her türlü çirkinliğe müracaat ediyorlar. Acaba tüm kulüp başkanları ve yöneticileri haklarına riayet etse, futbolcularını motive etse, antrenörlerini iyi seçse, yani futbolun sahada kazanılması adına gerekenleri yapsa, sonuçta da saha sonuçlarını kabul etseler, ondan sonra da Türk futbolu kaos denilen bu ortama gelir mi? Gelmez, diye düşünüyorum. Tabi ki yine hatalar olacaktır ama acaba bu hataları isteyen yöneticiler mi, bu hataların oluşmasında ön ayak olan yöneticiler mi? Çünkü şu anda hiç bir hakem durup dururken bir başka takımın aleyhine karar vermez."

"FENERBAHÇE ÇIKARCI"

Fenerbahçe'nin hakkı yenildiğinde bağırdığını, lehine kararlar verildiğinde ise sustuğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güzide bir takımımız, şampiyonluğu kaybederim, endişesiyle türlü türlü argümanları ortaya atıyor. Komplo teorileri üretiyor. Çıkıyor, yine şampiyonluğa oynayan bir takımımız onlara cevap veriyor. Şimdi bunlar Türk futboluna mı hizmet ediyorlar, kendi şahıslarına mı hizmet ediyorlar? Bunun Türk futboluna bir katkısı var mı? Yok. Tabiki hakemler hata yapacak, onları yönetenler de yapacak ama bizim durup kendimize bakmamız lazım. Yöneticiler ne istiyor önemli olan o. Şu tabloda baktığınızda bence en az suçlu olan hakemler, ondan sonra Merkez Hakem Kurulu, ondan sonra da Futbol Federesyonu. Çünkü bu kurumlar durup dururken hiç bir kulübün baskısı olmadan kendilerine yön belirleme gibi bir arayış içine girmez."

"HAKEMLERİ HATAYA YÖNETİCİLER ZORLUYOR"

Hakemlerin hata yapmalarına sevinen yöneticiler olduğunu da iddia eden Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Takımlar, seçim sürecinde imza verenler ve vermeyenler, diye ayrılıyor. Mağdur edilenler, biz imza vermedik de mağdur ediliyoruz, diye feryat ediyor. Ama elini vicdanına koyup bunu yapsınlar. Hakemler lehinize karar verdiği zaman niye komplo teorisi üretmiyorsunuz, (Bu hakemler bizi şampiyon yapmak istiyor) diye. Sezon başından beri hakemlerin hatalı kararlar verdiğini söylüyorsunuz. Önceki federasyon, bütün takdir haklarını bir takımdan yana kullanılıyor, diye istifa etti. Bu takım Fenerbahçe'ydi. Her şey kendi lehinize olduğunda susarsanız, aleyhine bir karar olduğunda ise çıkar bağırırsanız, bunun amacı önümüzdeki maçlara ipotek koymaktır. Fenerbahçe taraftarı, her şeyi hak ediyor, ama bu başarıların sahada kazanılması gerekiyor. Ama entrikalar üretip Türk futbolunu kaosa sürüklemenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum."

ERCİYESSPOR GÜÇLÜ BİR RAKİP

Fortis Türkiye Kupası yarı final maçında karşılaşacakları Erciyesspor'un dişli bir rakip olduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bülent Korkmaz takımın başına geçtikten sonra iyi bir çıkış yakaladılar. İkinci yarının iyi çıkış yapan takımlarından birisi. Trabzonspor'un da hedefsiz kalmaması gerekiyor. Türkiye Kupası'nı almamıza 3 maç kaldı. Yaklaşık 1 aydır sakat ve cezalılar nedeniyle önemli eksiklerimiz var. Erciyesspor maçını kazanıp 2'nci maç öncesi iyi bir moral yakalarız."

"RİZESPOR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Ligde oynayacakları Çaykur Rizespor maçından da galibiyetle ayrılmak istediklerini söyleyen Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

"İki komşu olabilirsiniz ama, futbolda emeğin karşılığını herkesin alması gerekiyor. İki komşu takım biri sıkıntıda, Trabzonspor ise rahatlamış durumda. İlk yarıda sahamızda Çaykur Rizespor'a yenilmiştik. Bu maçta centilmenlik sınırları iinde mücadele edip kazanmak istiyoruz. Futbolda her şey puan kazanmak değildir, centilmenliği ve hakka riayeti ön planda tutmamız gerekiyor. Sahada iyi olan ve hak eden maçı kazansın."

Ligde mücadele eden 18 takımdan birinin şampiyon olacağını da hatırlatan Hacıosmanoğlu, sohbeti şöyle tamamladı:

"Ama ille de şampiyon olacağı, diye futbolu çirkinleştirmeye kimsenin hakkı yok. Önce emeğe saygı duyalım, hak edenin şampiyonluğa ulaşması konusunda el birliği içinde olalım. Duruşumuzla buna katkı sağlayalım, bunun haricindeki tüm duruşlar insanların kendi egolarını tatmin etmek amaçlı yapılan entrikalardır. Bunları düzeltmedikten sonra bugün ki nahoş ortamdan asla kurtulamayacağımızı da herkes bilsin."

Kaynak: DHA