İbb Şirketlerinde Toplu Sözleşme İmzalandı
Haberler » Güncel » İbb Şirketlerinde Toplu Sözleşme İmzalandı - Haber

İbb Şirketlerinde Toplu Sözleşme İmzalandı

*ibb Başkanı Kadir Topbaş, İETT, Halk Ekmek, KİPTAŞ ve Hamidiye Kaynak Suları işçilerinin toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.*Toplu sözleşmeye göre çalışanlar ilk yıl için yüzde 11, ikinci yıl için ise sözleşmenin ilk yılındaki enflasyon...

İbb Şirketlerinde Toplu Sözleşme İmzalandı

*ibb Başkanı , İETT, Halk Ekmek, KİPTAŞ ve Kaynak Suları işçilerinin toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

*Toplu sözleşmeye göre çalışanlar ilk yıl için yüzde 11, ikinci yıl için ise sözleşmenin ilk yılındaki enflasyon oranında zam alacak.

İSTANBUL-DHA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT, Halk Ekmek, KİPTAŞ ve Hamidiye Kaynak Suları işçilerinin toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı. İBB Başkanı Topbaş, Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası (MİKSEN) Genel Sekreteri Adem Baştürk, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan arasında imzalanan toplu sözleşmeye göre çalışanlar ilk yıl için yüzde 11, ikinci yıl için ise sözleşmenin ilk yılındaki enflasyon oranında zam alacak.

İmza töreni öncesi konuşan Topbaş, dünyada ciddi bir enflasyon olduğunu belirterek işsizlik oranının arttığını ifade etti. Topbaş "Dünyada yaşanan bu sıkıntılara rağmen dünyada gittiğimiz her ülkede her coğrafyada bizi ziyarete gelen her insan tarafından da bu başarının sırrını soruyorlar ve Financial Times'ın bir yazısı var. Okumanızı tavsiye ederim. Diyor ki Türkiye farklı bir gezegende mi? Ne büyük mutluluk. Hangi noktaya gelmişiz. Hangi gözle bakılıyor. Türkiye bu dünyada değil mi? Yani biz bunu başarırız"diye konuştu.

Topbaş, geçmişte enflasyon oranının üzerinde %30'larda iyileşme yaptıklarını belirterek "Takriben 7 bin civarındaki insanımızı etkileyen toplu sözleşmesini yapmaktayız. İnşallah doğan farkları nasip olursa ki 10 Milyon civarında tahmin ediyoruz. İnşallah bunun yarısını Ramazan'ın başında yarısını bayramın başında verir sizinde hayırlı bir bayram yapmanızı sağlarız" dedi. Topbaş'ın konuşmasının ardından sözleşme imzalandı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler