İBB Başkanı Topbaş Taksim Meydanı'nda vatandaşların yeni yılını kutladı

İBB Başkanı Topbaş Taksim Meydanı'nda vatandaşların yeni yılını kutladı

Taksim Meydanı'na gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, vatandaşların yeni yılını kutladı. Bu yıl Taksim'de kutlama yapılmamasını değerlendiren Topbaş, "Şu anda askerlerimiz eksi 30 derecede görev yapıyor.

İBB Başkanı Topbaş Taksim Meydanı'nda vatandaşların yeni yılını kutladı

Taksim Meydanı'na gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, vatandaşların yeni yılını kutladı. Bu yıl Taksim'de kutlama yapılmamasını değerlendiren Topbaş, "Şu anda askerlerimiz eksi 30 derecede görev yapıyor. Şehitlerimiz var. Bu yıl farklı bir uygulama oldu"şeklinde konuştu. Topbaş, önümüzdeki yıl bu sıkıntıların geride bırakılıp daha güzel bir yılbaşı kutlaması yapmayı istediklerini söyledi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yılbaşı gecesi Taksim Meydanı'nda görev yapan belediye görevlileri ve emniyet görevlilerini ziyaret etti. Topbaş ve Demircan daha sonra vatandaşlarla tek tek konuşarak yeni yıllarını kutladı. Küçük çocuklarla özel olarak ilgilenen Topbaş, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Topbaş, bu yıl Taksim Meydanı'nda yeni yıl kutlaması yapılmadığını ancak vatandaşların farklı yerlerinde bireysel şekilde eğlence düzenlediklerini ifade etti. Tüm vatandaşların yeni yılını kutlayan Topbaş, "2008 inşallah çok güzellikler getirsin. İnşallah saat 12'yi gösterdiğinde yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni bir tarih başlıyor. Bunun huzur, mutluluk, barış ve güzellikler getirmesini diliyorum." ifadesini kullandı.

Son günlerde yaşanan terör olaylarını hatırlatan Başkan Topbaş,"Şu anda askerlerimiz sıcak takipte. Eksi 30 derecede görev yapan evlatlarımız var. Şehitlerimiz var. Böyle bir farklı yılbaşı oldu ama bu mutluluğu paylaşıyoruz, heyecan hepimizin heyecanı. Bireysel eğlenceler yapılmalı. Biz belediyeler olarak vatandaşımıza kendi eğlencelerinde fırsat vermek ve yardımcı olmaya çalışıyoruz."şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA