I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" Başlıyor

I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" Başlıyor

Genç yaşta hayatını kaybeden Piyanist ve Müzikolog Vedat Kosal’ın adı, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması” ile yaşayacak.

20.06.2014 11:39 | Son Güncelleme: 20.06.2014 11:39
I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması

Genç yaşta hayatını kaybeden Piyanist ve Müzikolog Vedat Kosal'ın adı, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen "I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" ile yaşayacak.

Genç yaşta hayatını kaybeden piyanist ve müzikolog Vedat Kosal'ın anısını yaşatmak ve genç piyanistleri teşvik etmek amacıyla YTÜ ve Mimar Sinan Üniversitesi iş birliği ile "I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" düzenleniyor. 16-20 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan "I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması"nın Jüri başkanlığını devlet sanatçısı piyanist Verda Erman üstleniyor. Piyanist ve akademisyen Prof. Ersin Onay, Prof. Eser Bilgeman Şakir, Doç. Gökhan Aybulus, Prof. Metin Ülkü, Prof. Seher Tanrıyar ve Prof. Tibor Szasz'dan ise yarışmanın jüri üyeliğini üstleniyor.

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin 500 TL ve üçüncüye Dynatone SLP 200 H dijital piyano verilecek. Ayrıca ilk üç ödülün yanı sıra Cemal Reşit Rey özel ödülü 2 bin TL ve başka özel ödüller de verilecek olan yarışmaya, 16 Şubat 1986 ve sonrası doğumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye'de öğrenim gören adaylar başvurabilecektir. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title