Hz. Muhammed'in Yaşantısı Örnek Alınmalı

Hz. Muhammed'in Yaşantısı Örnek Alınmalı

Vatandaş:Hz.Muhammed'in (sav) doğumundan vefatına kadar olan yaşantısının örnek alınması gerektiğini belirtti.

Hz. Muhammed'in Yaşantısı Örnek Alınmalı

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, Hz. Muhammed'in (sav) doğumundan vefatına kadar olan yaşantısının örnek alınması gerektiğini belirtti.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde "Peygamberimiz (sav) ve İnsanlık Onuru' konulu bir konferans düzenlendi. Kelkit Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen konferansa, İlçe Müftüsü Abdullah Kır, Şiran Müftüsü Mevlüt Şahin, Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Sökmen köyü imamı İdris Yıldırım'ın Kur'an-ı Kerim okumasıyla başlayan program, Prof. Dr. Celalettin Vatandaş'ın sunumuyla devam etti. İslamiyet hakkında bilgi veren Prof. Dr. Vatandaş, Hz. Muhammed'in hayatının her döneminin örnek alınması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından ilahilerin seslendirildiği programda, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle öğrenciler arasından düzenlenen şiir yarışması ile imamlar arasında yapılan en iyi hutbe okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program vatandaşlara; gül ve Kur'an-ı Kerim dağıtılmasıyla son buldu.