Huzur Hastanesi'ne Yapılan Silahlı Saldırı ile İlgili Soruşturma Tamamlandı

Huzur Hastanesi'ne Yapılan Silahlı Saldırı ile İlgili Soruşturma Tamamlandı

Huzur Hastanesi'nin Sahibi Harun Karabıçak'ın Öldürülmesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimi Özgür Yiğit'in Yaralanmasıyla İlgili Olarak Yürütülen Soruşturma Tamamlandı.

Huzur Hastanesi'ne Yapılan Silahlı Saldırı ile İlgili Soruşturma Tamamlandı

Huzur Hastanesi`nin sahibi Harun Karabıçak`ın öldürülmesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nin başhekimi Özgür Yiğit`in yaralanmasıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Harun Karabıçak ile İsmail Çetin olayın meydana geldiği Huzur Hastanesi`nin ortağı olduğu belirtilerek, şüpheli Abdurrahman Can`ın da İsmail Çetin`in akrabası olduğu ifade edildi.

Huzur Hastanesi`nde çalışan şüpheli Abdurrahman Can`ın hastane çalışanlarına kötü davrandığının ve bu nedenle maktül Harun Karabıçak`a sürekli olarak şikayetlerin geldiğinin belirtildiği iddianamede, Karabıçak`ın, İstanbul dışında olan İsmail Çetin`le konuştuktan sonra şüpheli Abdurrahman Can`ı işten çıkardığı belirtildi.

İşten çıkarıldığını öğrenen Can`ın, ¨ Sizi öldürürüm` şeklinde tehditte bulunduktan sonra hastaneyi terk ettiği öne sürülen iddianamede, bu olaydan bir saat sonra hastaneye dönen Can`ın, yönetim kurulu odasına girerek burada oturan Harun Karabıçak ile bacanağı olan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Özgür Yiğit`e kurşun yağdırdığı anlatıldı.

Olaydan sonra Can`ın Ahmet Burak Tekyiğit aracılığıyla İsmail Çetin ile telefonla görüşmeye çalıştığı, bu sırada Çetin`in Tekyiğit`e Karabıçak`ın öldüğünü Yiğit`in ise ağır yaralı olduğunu söylediği belirtilen iddianamede, Tekyiğit`in bu durumu sorması üzerine Can`ın ¨Özgür nasıl ölmez. Tabancamda onbeş mermi vardı. Sekizini birine yedisini birine sıktım¨ dediği kaydedildi.

İddianamede şüpheli Can`ın, ¨Tasarlayarak kasten adam öldürmek¨ suçundan ömür boyu hapis, ¨Kasten adam öldürmeye teşebbüs¨ suçundan da 20 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi.


Kaynak: DHA