Hüyük'te "Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda" Projesi Tanıtıldı

Hüyük'te "Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda" Projesi Tanıtıldı

Hüyük'te 'Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda' Projesi Tanıtıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda" projesi tanıtıldı.

Hüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce hazırlanan ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından desteklenerek yürütülen,

"Köyümde Güvenilir ve Tam Gıda" projesi tanıtıldı.

Projenin tanıtım töreninde, ev hanımlarının aldıkları eğitim sonunda ürettikleri peynir, yoğurt, çorbalık tarhana, humus, erişte, meyve konsantresi ve marmelat gibi yöresel ürünler stantlarda teşhir edilerek, yöre halkının ve programa katılanların beğenisine sunuldu.

Hüyük Belediyesi Kültür Etkinlikleri Salonu'nda gerçekleşen tanıtım töreninde konuşan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yücel Doğan, projeyle yörede yaşayan ev hanımlarına eğitimler verildiğini, bu eğitimlerin ardından kadın çiftçilerin kendi ürettikleri süt ve bahçelerinde ürettikleri ürünleri değerlendirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Bu eğitimlerin, ev hanımlarının bilgilerini de en üst seviyeye taşıdığını anlatan Doğan, "Tüm bu çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen Hüyük Kaymakamı Yasin Yunak, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Alparslan, MEVKA yetkilileri ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Törene, Hüyük Kaymakamı Yasin Yunak, Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Alparslan, Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Muhabir: Şeref Yaşar

Yayıncı: Ahmet Kayır - KONYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title