Hüyük'te İçme Suyu Şebekesi Yenilenecek

Hüyük'te İçme Suyu Şebekesi Yenilenecek

Hüyük'te İçme Suyu Şebekesi Yenilenecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, Kent Merkezinde İçme Suyu Şebekesini Yenilemek İçin Çalışma Başlattıklarını Söyledi.

Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, kent merkezinde içme suyu şebekesini yenilemek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Akgümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hüyük yeraltı içme suyu şebekesinin uzun yıllar önce döşenen asbestli borulardan oluştuğunu belirterek, bu boruların kanserojen madde ürettiği ve çok sağlıklı olmadığı yönünde kanaatler oluştuğunu, ayrıca dünya sağlık örgütlerinin de bu yönde hazırladığı raporlar olduğunu anımsattı.

Hüyük'te, asbestli borularla içme suyu şebekesinden ev ve işyerlerindeki musluklara su nakletmekten idareci olarak hoşnut olmadığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu dile getiren Akgümüş, sorunun çözüme kavuşması için şebekenin yenilenmesi hususunda bir çalışma başlattıklarını kaydetti.

Hüyük'te 30 yıl önce içme suyu şebekesinin döşendiğini, zamanla şebekedeki boruların deforme olduğunu ifade eden Akgümüş, boruların artık değişmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

- KONYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title