Hüyük Belediye Başkanı Akgümüş:

Hüyük Belediye Başkanı Akgümüş:
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, Hedeflerinin Organik Tarımda Hüyük'ü Türkiye'de Söz Sahibi Bir İlçe Haline Getirmek Olduğunu Söyledi.

Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, hedeflerinin organik tarımda Hüyük'ü Türkiye'de söz sahibi bir ilçe haline getirmek olduğunu söyledi.

Akgümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada artık gıdada organik tarıma doğru bir gidiş olduğunu, Hüyük yöresinde de bu yönde son yıllarda önemli bir hamle başlatıldığını belirtti.

Hüyük bölgesinde İl Özel İdaresi'nin de verdiği destekle başta çilek olmak üzere birçok üründe organik tarım uygulamalarının hayata geçirilmeye başlandığını dile getiren Akgümüş, hedeflerinin organik tarımda Hüyük'ü Türkiye'de söz sahibi bir ilçe haline getirmek olduğunu bildirdi.

Organik tarım uygulamalarında en önemli konunun sulama olduğunu, bunun için İl Özel İdaresi bünyesinde ilçe genelinde 13 göletin inşa edildiğini anlatan Akgümüş, 3 göletin ise 2011 yılı yatırım programına alındığı kaydetti.

- KONYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title