Hüsnü Şenlendirici New York'ta Konser Verdi

Hüsnü Şenlendirici New York'ta Konser Verdi

Ünlü Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici, "Küresel Karşılaşmalar" Programı Çerçevesinde ABD'nin New York Kentinde Konser Verdi.

Hüsnü Şenlendirici New York'ta Konser Verdi

Ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici, "Küresel Karşılaşmalar" programı çerçevesinde ABD'nin New York kentinde konser verdi.

New York'un ünlü salonlarından Carnegie Hall'daki konser, Weill Müzik Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan kültürel değişim programı "Küresel Karşılaşmalar" kapsamında gerçekleşti. Öğrencilerin müzikaracılığıyla kaynaşmasını amaçlayan programda, İstanbul ve New York'tan bir grup lise öğrensisi, eşzamanlı olarak iki ülkenin müzikleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Uzaktan eğitim teknolojisi kullanılarak New York'tan 400, İstanbul'dan 500 olmak üzere toplam 900 öğrencinin karşılıklı bir müzik deneyimi ve kültürel değişim etkinliğini paylaştıkları program için New York'a gelen Şenlendirici'ye, "The New York Gypsy All-Stars" grubu eşlik etti.

Aynı proje için, grubu Claudia Quintet (beşlisi) ile birlikte İstanbul'a giden perküsyon sanatçısı John Hollenbeck de Türk öğrencilerle buluştu.

Konserde geleneksel Türk müziği ve caz müziğinden örnekler çalınırken doğaçlama, ritm ve melodik süslemelere vurgu yapılarak 2 müzik türünün ortak özelliklerine odaklanıldı.

Kaynak: AA