Hüseyin Üzmez, Tutuklandı

Hüseyin Üzmez, Tutuklandı

Çocuğa Cinsel İstismar' İddiasıyla Gözaltına Alınan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez ve Cinsel İstismara Uğradığı Öne Sürülen 14 Yaşındaki Kız Çocuğunun Annesi Tutuklandı.

Hüseyin Üzmez, Tutuklandı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde düzenlenen bir operasyonda, ''Çocuğa Cinsel İstismar'' iddiasıyla gözaltına alınan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez ve cinsel istismara uğradığı öne sürülen 14 yaşındaki kız çocuğunun annesi tutuklandı.

Livaze Ç'nin fuhuş yaptığı ve 14 yaşındaki kızı B.Ç'yi ''cinsel istismar amaçlı'' kullandığı yönündeki ihbarı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Livaze Ç'yi takibe aldı.

Güvenlik güçleri, yaklaşık bir ay süren takip sonucunda, Livaze Ç'yi, kızı B.Ç. ile Mudanya'da Hasanbey Mahallesindeki bir evden çıkarken gözaltına aldı.

Mudanya Emniyet Müdürlüğüne kızıyla birlikte götürülen kadının ifadeleri doğrultusunda, evde oturduğu tespit edilen Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez de, küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gece yarısı gözaltına alındı.

Livaze Ç'nin eşi Bekir Ç. ise İnegöl ilçesindeki evinden alınarak Mudanya'ya getirildi.

Hüseyin Üzmez ve Livaze Ç, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilirken, Bekir Ç, Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra ''Çocuğa Cinsel İstismar'' suçundan tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Hüseyin Üzmez ve Livaze Ç, tutuklandı.

Tutuklama kararının ardından ceza evine götürülmeden önce parmak izinin alınması ve fotoğraf çekimi için Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirilen Üzmez, Emniyet Müdürlüğü binasına girerken, ''Olayla ilgili ne diyeceksiniz'' diye soran gazetecilere, ''Mahkeme sonuna kadar bekleyeceksiniz. Bu, büyük bir komplodur'' dedi.

Livaze Ç'nin sorgusunda, babasının bir süre Ankara'da Hüseyin Üzmez'in yanında kapıcılık yaptığını, bu nedenle Üzmez'i uzun süredir tanıdığını söylediği öğrenildi.

Annesiyle birlikte getirildiği Mudanya Emniyet Müdürlüğünde ifadesine başvurulan 14 yaşındaki B.Ç'nin işlemlerin tamamlanmasının ardından Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındığı bildirildi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, devlet koruması altına alınan kız çocuğunun yurda yerleştirildiğini, gereken her şeyin yapılacağını bildirdiler.