Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi

Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi
Milliyet.com.tr - Haberler | Emlak

Samut Yatırım İnşaat firma sahibi Hüseyin Samut, The Marmara Oteli'nde düzenlenen toplantıda sektörü değerlendirdi....

Gelişmekte ve ihtiyaçları artmakta olan ülkelerde gelişimin ana ekseni inşaattır. barajlar enerji üretim tessisleri yollar hava alanları kentsel mekanlar hastaneler ve diğer tüm yaşamsal alanların ilk adımı inşaatla atılmaktadır.

İnşaat sektörü kendisine bağlı 200den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratır. bu da inşaat sektörüne ekonominin lokomotifi olma vasfını vermiştir.

türkiye ekonomisi için ; istikrarlı büyüme ve beraberinde istihdam yaratma ihtiyacı inşaat sektörünü en önemli sektör haline getirmektedir.

İnşaat sektörünün gelişmesinde;

hükümet politikalarının, uluslararası kredi kuruluşlarının, politika ve ekonomiyi etkileyen kararları doğrudan etkili olmaktadır. Yatırım kararı veren ve onu finanse eden otoritenin tercihi sektördeki firmaları doğrudan etkilemektedir.

Ülkemizdeki hızlı nüfus artışı, gelişme sürecini hızlı tamamlama zorunluluğu hızlı yapılaşmayı gerektirmektedir. Hızlı yapılaşma ve kalite sorununu aynı anda çözmek zorunda olan müteahhit için kalitesiz üretimin neden olduğu itibar kaybı ve imaj erozyonu en temel sorunlardan biridir.

İnşaat sektörüne girişte aranan kriterlerin [asgari eğitim, iş tecrübesi, teknik donanımı ve kapasitesi, mali durumu, idari yapısı ve personel şartları ve niteliklerinin] arttırılması bu sorunların önlenmesine katkı sağlayacak en temel faktördür.

Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi
Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi
Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi
Hüseyin Samut Sektörü Değerlendirdi

Kaynak: Milliyet.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title