Hüseyin Gelis Haberleri

Hüseyin Gelis haber, Hüseyin Gelis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Gelis - 24.03.2018
Dha Yurt Bülteni - 6
Haber: GAZİANTEP, =========================================== Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ikinci gün (3)  TÜRKİYE- AB İLİŞKİLERİ MASAYA YATIRILDI Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Symens-Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Eski Başkanı Cansen Başaran'ın moderatörlüğünde "Avrupa'nın Geleceğiö isimli bir oturum gerçekleştirildi. Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin görüşüldüğü oturumda Atlantik Konseyi Kıdemli Üyesi Anders Aslund, Hırvatistan Eski Cumhurbaşkanı Prof. Ivo Josipovic, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis ve Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominic Chilcott söz aldı.
Hüseyin Gelis - 10.03.2018
Sürdürülebilir Kampüs Projesi'nde Kazananlar Belli Oldu
Kampüsteki karbon emisyonunu azaltmak amacıyla Koç Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül törenine, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Hüseyin Gelis - 10.03.2018
Sürdürülebilir Kampüs Projesi'nde Ödüller Sahiplerini Buldu
SANAYİ-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNE DAİR GÜÇLÜ BİR ÖRNEK Proje kapsamında, öğrencilerin daha sürdürülebilir kampüsler ve çevre problemlerine karşı çözümler odaklı sürdürülebilirlik projeleri değerlendirildi. Sürdürülebilir Kampüs Projesi, sanayi-üniversite iş birliğine dair güçlü bir örnek olarak da dikkat çekiyor. Kampüsteki karbon emisyonunu azaltmak amacıyla Koç Üniversitesi ev sahipliğinde 9 Mart Cuma günü düzenlenen ödül törenine, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Hüseyin Gelis - 10.03.2018
Sürdürülebilir Kampüs Projesi'nde ödüller sahiplerini buldu
SANAYİ-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNE DAİR GÜÇLÜ BİR ÖRNEK Proje kapsamında, öğrencilerin daha sürdürülebilir kampüsler ve çevre problemlerine karşı çözümler odaklı sürdürülebilirlik projeleri değerlendirildi. Sürdürülebilir Kampüs Projesi, sanayi-üniversite iş birliğine dair güçlü bir örnek olarak da dikkat çekiyor. Kampüsteki karbon emisyonunu azaltmak amacıyla Koç Üniversitesi ev sahipliğinde 9 Mart Cuma günü düzenlenen ödül törenine, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Hüseyin Gelis - 21.12.2017
Bakan Özlü: Bir Yılda 65 Bin Şirket Kuruldu
Siemens'in Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Alçak Gerilim Şalt Cihazı Fabrikası'nın açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ve davetliler katıldı.
Hüseyin Gelis - 21.12.2017
Kocaeli-Bakan Özlü Bir Yılda 65 Bin Şirket Kuruldu
Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, son bir yılda Türkiye'de kurulan şirket sayısı 65 binin üzerinde olduğunu, kapanan şirket sayısı ise 12 bin 700 civarında olduğunu belirterek, Kurulan şirket sayısı, kapanan şirket sayısının 5 buçuk katı. Türkiye doğru yolda, Türkiye iyi yolda, Türkiye güvenli ve istikrarlı bir ülkedir. Türkiye'de son bir yılda 65 bin şirket kurulmuştur dedi.Siemens'in Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Alçak Gerilim Şalt Cihazı Fabrikası'nın açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ve davetliler katıldı.
Hüseyin Gelis - 21.12.2017
Dha Yurt Bülteni-9
Görüntü Dökümü ---------------------------- Askerlerin dağ eteğinde bulunan sığınağın üstünü kazması Sığınak üstündeki taşların atılması, detay görüntüler Ele geçirilen malzemelerin sayımı  Askerlerin emniyetli bir şekilde ilerlemesi Askerlerin yaya olarak ilerlemesinden detay görüntüler BOYUT: 174 MB   SÜRE: 02' 51" Haber: İbrahim EMÜL - Kamera: OSMANİYE, ========================================================== 2)BAKAN ÖZLÜ: BİR YILDA 65 BİN ŞİRKET KURULDU BİLİM Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, son bir yılda Türkiye'de kurulan şirket sayısı 65 binin üzerinde olduğunu, kapanan şirket sayısı ise 12 bin 700 civarında olduğunu belirterek, "Kurulan şirket sayısı, kapanan şirket sayısının 5 buçuk katı. Türkiye doğru yolda, Türkiye iyi yolda, Türkiye güvenli ve istikrarlı bir ülkedir. Türkiye'de son bir yılda 65 bin şirket kurulmuştur" dedi.Siemens'in Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Alçak Gerilim Şalt Cihazı Fabrikası'nın açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ve davetliler katıldı.
Hüseyin Gelis - 29.11.2017
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı'na Almanya'dan Liyakat Nişanı
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından siyasi, ekonomik, kültürel, manevi ve fahri alanlardaki başarılardan dolayı 1951 yılından bu yana verilen liyakat nişanına layık görüldü.
Hüseyin Gelis - 10.10.2017
Turkcell Ve Siemens Ortaklığıyla Enerjide %30 Tasarruf
Dünyanın ilk dijital operatörü olarak teknoloji odaklı bir altyapı şirketinden hizmet odaklı bir deneyim oyuncusuna dönüştüklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: "Turkcell olarak içerisinde internet ve bağlantı olan tüm alanlarda müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmak gibi bir gayemiz var. Özellikle tüm ev ve ofisleri akıllandırarak müşterilerimize yepyeni deneyimler yaşatmak için enerji sektöründe de bir yandan kesintisiz enerji sunan bir yandan da enerji tüketimini minimuma indirerek verimliliği artıran çözümler geliştirmek istiyoruz. Türkiye, tükettiği enerji kaynaklarının yüzde 75'ini ithal ediyor. Siemens ile yaptığımız işbirliğinin temelinde de enerji verimliliğine yönelik çözümlerle Türkiye'nin enerji ithalatını azaltmak yatıyor. Geliştireceğimiz akıllı ev teknolojileri ve kurumların iş verimliliklerini artıracak enerji çözümleri ile kullanıcılarımızın bugüne kadar hiç deneyimlemedikleri yenilikçi ürün ve hizmetleri hayatlarının bir parçası haline getireceğiz. Bunların da ötesinde, Türkiye'nin enerji ithalatını ve dolayısıyla cari açığını azaltarak Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sunacağız." İmzalanan protokole ilişkin açıklama yapan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis ise; "Akıllı ev pazarı büyüklüğünün 2022 yılına kadar dünyada 121 milyar dolar, Türkiye'de de 217 milyon dolar seviyesine çıkması bekleniyor.
Hüseyin Gelis - 06.10.2017
Alman Birliği Günü 27. Yılı
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis de Türkiye ve Almanya arasında her zaman güçlü ilişkiler olduğunu söyledi.
Hüseyin Gelis - 10.04.2017
Seferihisar'a Siemens Türkiye 160'ıncı Yıl Hatıra Ormanı
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye'nin 160'ıncı yılı dolayısıyla yayınladığı 'Topluma Katkı Raporu'nu hatırlatarak şunları söyledi: "Bu raporda sürdürülebilirlik alanındaki hedeflerimizi açıklamıştık.
Hüseyin Gelis - 26.07.2016
Gündem / 26 Temmuz 2016
ÖZEL HABER 1- "FETÖ darbe girişimi Azerbaycan halkını rahatsız etti" Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev: "Türkiye'de yaşanan darbe girişimi sırasında tüm Azerbaycan halkı rahatsız oldu" "Türkiye ekonomisinin mevcut durumu son hadiselerin olumsuz etkilerine karşı kararlılık gösterecektir. Hükumet öngörülen ekonomik hedeflerine ulaşacaktır" "Kardeş Türkiye, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi, bundan sonra da yatırımcılar için cazip bir ülke olarak kalacaktır" "Bugüne kadar Azerbaycan tarafından Türkiye'ye 8 milyar doları aşan yatırım yapılmıştır. Gelecekte de Türkiye'ye yatırımlar sürdürülecek. 2018 yılına kadar bu yatırımların 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor" (Gökhan Yıldız/İstanbul) 2- 6 ayda 631 bin kişi "ev"lendi TÜİK verilerine göre, yılın ilk yarısında Türkiye'de 630 bin 799 konut satıldı İlk yarıda İstanbul'da 117 bin 242, Ankara'da 67 bin 382 ve İzmir'de 39 bin 282 konut satılırken, en fazla artış yüzde 668,4 ile Van'da gerçekleşti Sektör temsilcileri, eylül ayından itibaren satışların hızlanmasını bekliyor İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: "Eylülden itibaren satışların artmasıyla 2015'te 1 milyon 290 bin satış rakamıyla kırılan rekorun üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz" "2016'nın ikinci yarısından hiç endişelenmiyoruz. Bu süreçte gerek mevcut projelerde kampanya düzenleyerek gerekse fiyat artışını durdurarak konut ihtiyacı olanların bekleyen taleplerini harekete geçirmek istiyoruz. Teşvik edici adımları atacağız" AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu: "Eylül dönemiyle birlikte konut satışlarında ciddi artış bekliyoruz" (Hüseyin Demir-Uğur Aslanhan/İstanbul) 3- Siemens ve Statkraft'tan Türkiye'de aynen devam kararı -Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis: -"Türkiye daha önce de benzer durumlar ve pek çok ağır krizler yaşadı ama her zorluğun üstesinden başarıyla geldi" -"Türkiye'nin her türlü krizi aşabilecek güçte olduğuna inanıyoruz.
Hüseyin Gelis - 21.04.2016
Rüzgar ve Balıkçı" Çocuklara Tanıtıldı
Kitabın tanıtımı için İzmir Kız Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Hüseyin Gelis, projenin esas amacının çevre bilincini geliştirmek olduğunu belirtti.
Hüseyin Gelis - 26.03.2016
Uludağ Ekonomi Zirvesi
"Türkiye bölgede yüksek teknolojide merkez rolünü alabilir" Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ise Türkiye'nin markalarının çok değerli olduğuna değindi.
Hüseyin Gelis - 25.02.2016
Türkiye, Siemens Yatırımları İçin Güvenli Liman
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, Türkiye'de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarının özellikle açık denizlerde yetersiz olduğunu ve bunun değişmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin zengin petrol ve doğalgaz rezervlerinin olduğuna inanıyorum, ülkenin istikbali için bu kaynaklara özellikle denizlerde ulaşılacağına inanıyorum" dedi.
Hüseyin Gelis - 12.02.2016
CEO'lardan tedarik zinciri yöneticilerine çağrı
Günal açılış konuşmasında TEDAR'ın amacına ve çalışmalarına değinerek, geçmiş ve gelecek dönem faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca dünyada Tedarik Zinciri Yönetimi fonksiyonunun önemini, tedarik zinciri konusunda çeşitli araştırma şirketleri tarafından yapılan araştırma sonuçlarını baz alarak, katılımcılarla paylaştı. Toplantıda Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO'su Ömer Aras, Siemens Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis ve Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young değerlendirmelerde bulundu.
Hüseyin Gelis - 30.06.2015
Hamitabat'ın Servis ve Bakımını Siemens Yürütecek
Siemens Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve (CEO) Hüseyin Gelis anlaşmaya ilişkin, "Nisan ayı içerisinde Hamitabat Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı yenileme projesinde, EPC yüklenicisi konumundaki Gama ile gaz ve buhar türbini ekipmanları sağlamak konusunda anlaşma imzalamıştık.
Hüseyin Gelis - 11.03.2015
Siemens İnovasyon Yarışması Başlıyor
Bu yıl ilk kez düzenlenecek yarışmanın başvuruları 11 Mart- 30 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek. Yarışmanın kazananları, para ödülünün yanı sıra Türkiye, Almanya, Hindistan ve Çin'de düzenlenen 3 aylık Siemens İnovasyon kamplarından birine katılarak, şirketin küresel inovasyon know-how'ından faydalanma fırsatı bulacak. Siemens Türkiye tarafından ilk kez düzenlenecek olan ve gençleri inovatif düşünme konusunda özendirmeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen Siemens İnovasyon Yarışması'nın başvuruları, 11 Mart-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılabilecek. Alan gözetmeksizin Türkiye'de eğitim gören tüm üniversite son sınıf öğrencileri, yeni mezun olanlar ve 35 yaşını doldurmamış yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık olan yarışmanın sonuçları, Haziran 2015'te açıklanacak. "Bazı buluşlar dünyayı değiştirir" mottosuyla hayata geçirilen yarışma ile Siemens, inovasyonu gençlerin öncelikli gündemlerinden biri yapmayı hedefliyor. Siemens, inovasyonun istihdam artışını, sürdürülebilir büyümeyi, toplumsal refahı ve yaşam kalitesini garantileyen en önemli faktör olduğu farkındalığıyla, inovatif düşünme biçiminin yaygınlaşması için gençlere mentorlük etmeyi amaçlıyor. Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için inovatif düşüncenin toplumda, özellikle gençler arasında yaygınlaştırılmasının kritik öneme sahip olduğunu belirten Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, yarışma ile dünyanın inovasyon ve Ar-Ge alanında en önemli şirketlerinin başında gelen Siemens'in bilgi birikimi, tecrübesi ve imkanlarını gençlerle paylaşacaklarını söyledi.
Hüseyin Gelis - 18.11.2014
Kalder ve Tüsiad İşbirliği İle 23. Kalite Kongresi Başladı
Oturumlarda ayrıca, Bosch Türkiye Temsilcisi ve Genel Müdürü Steven Young, yabancı bir yönetici olarak Türk kültüründe yönetmek olgusunu tartışırken, Mercedes Benz Türk CEO'su ve Başkanı Rainer Genes, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, IBM Türkiye Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas da kongrede konuklarla bir araya geldi.
Hüseyin Gelis - 09.09.2014
Siemens, Teknopark İstanbul'da İnovasyon Laboratuvarı Açtı
Siemens, Türkiye'deki Ar-Ge yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek ilk açık inovasyon laboratuvarını Teknopark İstanbul'da hizmete açtı. Açık inovasyon girişimciliğinin en önemli öğelerinden birini oluşturacak olan "Siemens Innovation Lab", Ar-Ge ve inovasyon konusunda çalışmak isteyen genç beyinlerin yaratıcılıklarını ortaya koyacakları bir merkez olarak önemli bir rol üstlenecek. Siemens, İnovasyon Laboratuvarı'nın açılmasının ardından üniversite 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılabileceği ve yılda bir kez düzenlenecek Siemens İnovasyon Yarışması'nı da hayata geçirecek. Açık inovasyon girişimciliğinin en önemli öğelerinden biri olacak Siemens İnovasyon Laboratuvarı, 4 Eylül'de, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve CTO'su( Kurumsal Teknoloji Bölüm Başkanı) Klaus Helmrich'in de katılımıyla Teknopark İstanbul'da açıldı. Tamamlandığında teknoloji odaklı binlerce yerli ve yabancı şirketin Ar-Ge faaliyetlerinin merkezi haline gelecek olan Teknopark İstanbul, Siemens'in Türkiye'de genişleyen Ar-Ge faaliyetlerinin bir parçası olan Siemens İnovasyon Laboratuvarı ve aynı zamanda Siemens Kurumsal Teknolojiler Geliştirme Merkezi'nin de ev sahibi oldu. İnovasyon Laboratuvarı'nın açılışında bir konuşma yapan Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve CTO'su Klaus Helmrich, "Türkiye, Siemens için hem hali hazırda hem de gelecek için büyük önem taşıyan bir ülke. Türkiye'de inovasyon alanında büyük bir potansiyel görüyoruz ve bu sebeple buradaki inovasyon faaliyetlerimizi cesur Ar-Ge yatırımlarıyla genişletiyoruz. Bu potansiyeli, pazardaki beklentilere cevap verebilen inovatif çözümlere dönüştürmek üzere çalışacağız" dedi. "Türkiye'nin büyümesi için sadece fabrika ve üretim merkezlerine yatırım yapmak yeterli değil. Ülkemizin gelişmesi, inovasyon ve teknoloji alanında da Siemens İnovasyon Laboratuvarı gibi pek çok yatırım gerektiriyor. Ülkemizin gelişmiş ülkeler liginde yer alması adına evrimci inovasyondan daha çok devrimci inovasyonlara imkan verecek bir iklime ve bu yönde girişimlere ihtiyacı var Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusunu değerlendirmek için geleceğe yatırım yapmak gerekiyor." diyen Siemens A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis laboratuvarın hem Siemens için hem de Türkiye için oldukça önemli olduğunun altını çizdi.
Hüseyin Gelis - 06.03.2014
Siemens, Eurasia Rail 4'te En Yenilikçi Çözümlerini Tanıtıyor
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ''Yenilikçi çözümlerimiz sayesinde, büyüyen ekonomileri, kendilerine uygun ve daha ilerisini hedefleyen altyapılar ile buluşturuyoruz.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hüseyin Gelis Haberleri | Hüseyin Gelis Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Hüseyin Gelis haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Gelis kimdir, hayatı ve biyografisi. Siemens'e Semiha Berksoy Özel Ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 03:17:09. #1.16#

title