Hüseyin Eroğlu: "Birçok Oyuncumuzu Avrupa Kulüpleri Takip Ediyor"

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, birçok oyuncularını Avrupa kulüplerinin yakından takip ettiğini söyledi.

Hüseyin Eroğlu:

Hüseyin Eroğlu, Altınordu'nun ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdüğü  Antalya'da AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok sayıda yetenekli genç oyuncuya  sahip olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Şu an gündeme gelen Erce ve Berke var. Barış, Yusuf Acar, Ali MertAli Can, bunlar da dönem dönem çıkış yakaladılar, bunu ikinci yarıda daha çok  ortaya koymaları önemli. Birçok oyuncumuzu Avrupa kulüpleri takip ediyor. Berke  ile ilgili Avrupa'dan kulüplerin takibi var. Amacımız futbolcularımızı üst  seviyeye çekmek. Çünkü biz sistem takımıyız. Avrupa'da tüm takımlar sistemlerine  parçaları monte etmeye çalışıyor. Biz de futbolcularımızı o yönde hazırlıyoruz.  Çağlar gittiğinde hemen o görevi üstlendi ve sıkıntı yaşamadı. Cengiz de geçen  sene, Başakşehir gibi bir sistem takımında hemen oynadı ve sonrasında Roma'ya  gitti. Roma'da kadro kalitesinden dolayı sıkıntı yaşıyor ama Cengiz'in bunun  üstesinden geleceğini ve başarılı olacağına eminim."

"İkinci yarıda yeniden yükselişe geçeceğiz"

Hüseyin Eroğlu, lige iyi başlamalarına rağmen daha sonra bir düşüş  yaşadıklarını aktararak, şunları ifade etti:

"İlk yarı beklentimizin altında geçti. Genç oyuncu sayımızın fazla  olması, savunmada yaptığımız kritik hatalar bize puanlar kaybettirdi. 20 yaş altı  savunma ile oynadık. Gol atamayınca kaybediyorsun. İkinci yarıda yeniden  yükselişe geçeceğiz.  Altıncı yılımız bu sene, ikinci yarılar hesaplandığında  belki Türkiye liglerinde en çok puan toplayan takımız. Geçen sene son 9 maçın  7'sini aldık."

Play-off ile aralarında bulunan 3-4 puan farkın önemli olmadığını  vurgulayan Eroğlu, "Bu çok yüksek bir fark değil. Birçok takım üst sıraya  oynuyor, bir iki galibiyetle yukarıda olabiliyorsunuz. Önemli olan 17 maçta  istikrarlı şekilde ortaya futbolumuzu koymamız. Bizim için doğru olan sahaya  koyduğumuz futbol ve gelişim." diye konuştu.

"2-3 transfer yapma düşüncemiz var"

Stoper Hasan Hatipoğlu'nu kadrolarına kattıklarını hatırlatan Hüseyin  Eroğlu, transfer planları hakkında, "Hasan aramıza katıldı. Onun savunmaya  katacağı deneyim bizim için önemli. Savunmada ağabeylik yapacaktır. 2-3 transfer  yapma düşüncemiz var. Bize gerçekten gelmek  isteyen oyuncuları istiyoruz. Zorluk  düzeyi yüksek maçlar oynanacak ama biz de çok iyi çalışıyoruz. Kadromuz zaten  iyi, ufak tefek düzeltmelerle daha iyi bir ikinci yarı planlıyoruz."  açıklamasında bulundu.

Altınordu'nun belirli bir bütçe ile önemli işler başardığını  vurgulayan Eroğlu, "Biz hem yetiştirici hem yarışmacı bir takımız. Bütçemiz de  belli. Rakiplerimizle bütçelerimiz arasında uçurum var." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Skorer