Hüseyin Çapkın Görevden Alındı Mı?

Hüseyin Çapkın Görevden Alındı Mı?

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, görevden alındığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Hüseyin Çapkın Görevden Alındı Mı?

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, görevden alındığı yönündeki iddiaları yalanladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılırken basın mensuplarının sorularına kısa bir cevap veren Çapkın, "Görevimin başındayım" dedi.

Geçtiğimiz haftalarda görevden alınma depremi yaşayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yeni bir görevden alınma iddiasıyla yine gündemde.. Bu kez iddianın merkezinden Emniyet'in en tepesindeki isim var..

HENÜZ RESMÎ AÇIKLAMA YOK

Bugün İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın görevden alındığı iddiası haber merkezlerini hareketlendirdi. Şimdi herkes iddianın doğruluğunu araştırıyor..

Hüseyin Çapkın'ın görevden alınıp alınmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Üst düzey il yöneticilerinin merkeze alınması veya atanması ile ilgili düzenlemeler, İçişleri Bakanlığı'nca yürütülüyor. Henüz bakanlık kaynaklarından da bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunulmadı.

Gaziantep, Manisa, Adana ve Bursa İl Emniyet müdürlükleri yapan Çapkın, 2006 yılında, doğduğu il olan İzmir'e İl Emniyet Müdürü olmuştu. 2009'da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Çapkın, 2010'da Iğdır Valisi olmuştu. Kısa bir süre bu görevde bulunduktan sonra Iğdır'dan 29 Mayıs 2010'da ayrılan Çapkın, o tarihten beri, kamuoyunda çok tartışılan eski müdür Celalettin Cerrah'tan devraldığı İl Emniyet müdürlüğünü sürdürüyor.