Hüseyin Cahit Haberleri

Hüseyin Cahit haber, Hüseyin Cahit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Cahit - 5.11.2020
AKUT'tan Gençlik ve Spor İl Müdürü Dereci'ye ziyaret
AKUT Afyonkarahisar İl Temsilcisi Hüseyin Cahit Mollaoğlu ile gönüllüler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci'yi ziyaret etti.
Hüseyin Cahit - 12.10.2020
Eskişehir Teknik Üniversitesi akademik yılı törenle başladı
Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Rektörlük Konferans Salonu'nda devam etti. Törende öğrenciler adına konuşmayı TEKNOFEST2020'de Sürü İHA Simülasyon Yarışması'nda Türkiye ikincisi olan Anatolia Aero Design ekibi kaptanı Hüseyin Cahit Kebapcıoğlu ve kaptan yardımcısı Büşra Boğa yaptı.
Hüseyin Cahit - 12.10.2020
"Ömrünü şiirin hizmetine sunan şair: Cahit Sıtkı Tarancı"
Arife Hanım ile Diyarbakır'da ticaret ve ziraatle uğraşan Pirinççizadeler ailesinden Bekir Sıtkı Beyin ilk çocukları olarak 1910'un ekim ayında doğan Tarancı'ya ailesi tarafından ilk olarak "Hüseyin Cahit" ismi verildi.
Hüseyin Cahit - 14.8.2020
Prof. Dr. Cahit Tanyol son yolculuğuna uğurlandı
Tam adı Hüseyin Cahit olan aynı zamanda yazar ve toplumbilimci Tanyol'un cenazesi, Moda Camisi'nde cuma vaktinde kılınan cenaze namazının ardından Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Hüseyin Cahit - 19.7.2020
İZOLE TATİLİN ALTERNATİF ADRESLERİ YAYLALAR - Doğa turizminin gözdesi Denizli yaylaları
Hüseyin Cahit Özgören ise 1995'ten bu yana Bağbaşı Yaylası'na geldiğini ifade etti.
Hüseyin Cahit - 3.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1925- Gazeteci, yazar ve siyasetçi Hüseyin Cahit Yalçın, Ankara İstiklal Mahkemesince Çorum'da müebbet sürgüne mahkum edildi.
Hüseyin Cahit - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- FETÖ'nün darbe girişiminde Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yargılanan 28 sanıktan 8'i ağırlaştırılmış müebbet, 20'si müebbet hapis cezasına çarptırıldı. ? 1 Aralık? 1402- Timur, 57 yıldır Rodos şövalyelerinin hüküm sürdüğü İzmir'i kuşattı.? 1906- Dünyanın ilk sinema salonu Paris'te açıldı.? 1928- Yeni Türk harflerinin kullanımı yürürlüğe girdi. Gazeteler, mecmualar, levha, tabela ve ilanlar yeni harflerle basılmaya başladı.? 1928- 2. İktisat Şurası toplandı.? 1928- Osmanlı borçlarının tasfiyesine ilişkin anlaşma TBMM'de onaylandı.? 1940- İkinci Dünya Savaşı dolayısıyla Türkiye'de geceleri karartma uygulaması başladı.? 1943- Roosevelt, Churchill ve Stalin'in katıldığı Tahran Konferansı sona erdi.? 1950- Türk askerleri, Kore'de Kunuri Zaferi'ni kazandı.? 1954- Gazeteci Hüseyin Cahit Yalçın cezaevine konuldu.
Hüseyin Cahit - 11.11.2019
KKTC'de ünlü iş adamı sahte evraktan tutuklandı
Girne'de Hüseyin Cahit'ten 7 milyon 50 bin sterlin değerinde şehir merkezinde lüks dükkanlar satın alıp, 4 milyon sterlin ödeme yapan Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş, büyük bir vurgun yapmakla suçlanıyor.
Hüseyin Cahit - 7.11.2019
"100 Yüze İmza ve Söyleşi" programında Tevfik Fikret konuşuldu
Ayvazoğlu, Tevfik Fikret'in şeker hastalığından ve mizacından ötürü çabuk sinirlenen bir yapısı olduğunu hatırlatarak, "Bütün arkadaşlarıyla Servet-i Fünun'un kapanışından 1901'den itibaren ilişkilerini koparmışlar. Çoğu ölümünden kısa süre önce 'Artık ölüyor.' diyerek barışmak için gidiyorlar. Hüseyin Cahit Yalçın, Halid Ziya Uşaklıgil, Cenap Şahabettin, Mehmet Rauf hepsiyle böyle küçük kusurları yüzünden kırgın.
Hüseyin Cahit - 10.7.2019
Hakkı Tarık Us'un "50 Yıl" kitabı BİK tarafından tıpkıbasım olarak yeniden basıldı
Eserin ilk yayımından 76 yıl sonra Basın İlan Kurumu, tıpkıbasımla bu eseri okurların ilgisine sundu. Halit Ziya Uşaklıgil, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Abdurrahman Vefik Sayın, Mehmet Emin Yurdakul, Hüseyin Cahit Yalçın gibi basın, kültür ve düşünce hayatından 59 ismin fotoğrafları, ilk yazıları, kendi el yazı örnekleri kitapta yer alıyor.
Hüseyin Cahit - 11.2.2019
Emeğin Başkentiydi, Şimdi Emeklinin Başkenti
'KÜÇÜK ALMANYA DERLERDİ' Emekli Hüseyin Cahit Köktürk (74) de, Zonguldak'ın işsizlik nedeniyle zor durumda olduğunu ifade etti.
Hüseyin Cahit - 16.10.2018
AK Parti İl Yönetim Kurulu Toplantısı
AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya AK Parti il yönetim kurulu üyeleri ile daha önce il başkanlığı yapan Hüseyin Cahit Özden ve Fatih Hasyüncü de katıldı.
Hüseyin Cahit - 30.9.2018
Sökük Dikerek" Geçen Bir Ömür
Zonguldak'ta, "Yılın Ahisi" seçilen 58 yaşındaki terzi Hüseyin Cahit Köktürk, 48 yıldır elinden iğne ipliği bırakmadığı 20 metrekarelik dükkanında mesleğini severek sürdürüyor.
Hüseyin Cahit - 21.9.2018
Nazlı Ilıcak:  Aldandığımı Bugün İtiraf Ediyorum
  İKİNCİ KEZ AĞLADI Sadece gazetecilik faaliyetinde bulunduğunu söyleyen Ilıcak, "Benim yaptığım sadece gazeteciliktir. Ben öncelikle beraatimi talep ediyorum. Eğer beni beraat ettirmeyi düşünmüyorsanız tahliyemi talep ediyorum. Bugüne kadar ben savunmalarımda yaşımı ileri sürmemeye gayret ettim. Böyle mağdur görülmek istemem ben. Fakat şunu itiraf edeyim ki gerçekten çok yoruldum. Ben 74 yaşındayım. İki tane soğuk kışı, iki yanıcı yazı içeriden geçirdim. 42 yıllık gazeteciyim. Cumhuriyet tarihinde 74 yaşında 2 yıl cezaevinde yatan gazeteci yok. Bir Hüseyin Cahit Yalçın Demokrat Parti döneminde yattı.
Hüseyin Cahit - 18.6.2018
CHP Bolu Milletvekili Özcan: "Yeni Sistemde Artık Partiler Ülkeyi Yönetmiyor"
Özcan'ın konuşmasının ardından CHP'nin 2. sıra milletvekili adayı Özer Özcan ve 3. sıra milletvekili adayı Hüseyin Cahit Çıngı da muhtarlara hitap ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Hüseyin Cahit - 18.6.2018
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Açıklaması
Özcan'ın konuşmasının ardından CHP'nin 2. sıra milletvekili adayı Özer Özcan ve 3. sıra milletvekili adayı Hüseyin Cahit Çıngı da muhtarlara hitap ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Hüseyin Cahit - 22.5.2018
Görüntülü )cumhurbaşkanı Erdoğan İftar Sofrasına Konuk Oldu
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, iftarını açmak için Hüseyin Cahit Sargın'ın evine gitti.
Hüseyin Cahit - 22.5.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan İftar Sofrasına Konuk Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, iftarını açmak için Hüseyin Cahit Sargın'ın evine gitti.
Hüseyin Cahit - 22.5.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orucunu Yer Sofrasında Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'ndeki çalışmaları sonrasında eşi Emine Erdoğan ile iftarını açmak için Hüseyin Cahit Sargın'ın evine gitti.
Hüseyin Cahit - 18.5.2018
Demokrasinin İnfazı: 27 Mayıs"Kamuoyu Darbeye Basın Aracılığıyla Hazırlanıyor"
İsmet İnönü'nün damadı Metin Toker'in sahibi olduğu Akis dergisinde ortaya atılan iddiaların "kesinleşmiş gerçekler" olarak lanse edildiğini kaydeden Şimşek şöyle devam etti: "Eleştiri sınırlarının ötesinde yapılan hakaretler sebebiyle de yazarlar, yazı işleri müdürleri tutuklanmaya ve mahkum olmaya başlamış. O dönemde Basın Kanunu'na muhalefetten tutuklananların gönderildiği cezaevine 'Ankara Hilton' deniliyor. Mahkum olan gazetecilerin çoğu hakaretten ceza almış. Kendilerine gösterilen nazik tavır sebebiyle cezaevine 'Ankara Hilton' dedikleri, çoğu gazetecinin de rapor alarak cezaevine değil hastaneye gittiği yıllar sonra ortaya çıkmıştı. Menderes, mahkum olan gazetecilerle yakından ilgilenmiş. Onların cezalarını, cezaevinde değil, hastanede çekmelerinin yollarını aramış. Hüseyin Cahit ve Metin Toker bunun önemli örneklerindendir.
Hüseyin Cahit - 6.5.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1925- Hüseyin Cahit Yalçın, Ankara İstiklal Mahkemesince Çorum'da müebbet sürgüne mahkum edildi.
Hüseyin Cahit - 29.4.2018
AK Parti İl Başkanı Özden, Milletvekili Aday Adayı Oldu
AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hüseyin Cahit Haberleri | Hüseyin Cahit Kimdir - Haberler - Hüseyin Cahit haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Cahit kimdir, hayatı ve biyografisi. AKUT'tan Gençlik ve Spor İl Müdürü Dereci'ye ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:30:08. #1.15#
title