Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a 3'er Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi
Haberler » 3. Sayfa » Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a 3'er Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi - Haber

Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a 3'er Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

- Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a 3'er ağırlaştırılmış müebbet istemiİSTANBUL - FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca aralarında İstanbul eski valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 15 isim hakkında...

- ve 'a 3'er ağırlaştırılmış müebbet istemi


İSTANBUL - FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca aralarında İstanbul eski valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 15 isim hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün mülkiye yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak aralarında İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 15 şüpheli hakkında "Anayasayı İhlal", "Cebir ve Şiddet Kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ve TBMM'ni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs", "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" ve "6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna muhalefet" suçlarından iddianame hazırlandı. Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a 3'er Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi