HURŞİT TOLON HABERLERİ

Hurşit Tolon haber, Hurşit Tolon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hurşit Tolon - 21.06.2019
DHA İSTANBUL BÜLTEN - 4
Görüntü dökümü -------------- -İmamoğlu'nun açıklamaları ===================== 5-ERGENEKON DAVASI ESKİ ÜYE HAKİMİ ÇALMUK'UN FETÖ ÜYELİĞİ DAVASI'NDA TAHLİYE TALEBİNE RET  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA "Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Hurşit Tolon - 21.06.2019
Ergenekon Davası eski üye hakimi Çalmuk'un FETÖ üyeliği davasında tahliye talebine ret
"SİLAHLI terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Hurşit Tolon - 21.06.2019
ERGENEKON DAVASI ESKİ ÜYE HAKİMİ ÇALMUK'UN FETÖ ÜYELİĞİ DAVASI'NDA TAHLİYE TALEBİNE RET
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA "Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Hurşit Tolon - 21.06.2019
Ergenekon davası eski hakiminin FETÖ davası
Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ı avukatları temsil etti.
Hurşit Tolon - 11.06.2019
"Ergenekon" davası hakim ve savcıları hesap veriyor
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 8. Ceza Dairesince, Yargıtay ek binadaki salonda görülen duruşmaya FETÖ üyeliğinden tutuklu eski hakimler Hüsnü Çalmuk, Fatih Mehmet Uslu, Hasan Hüseyin Özese ve eski savcı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuksuz sanıklar Ercan Fırat ile Nihat Topal, taraf avukatları, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile bazı müştekiler katıldı.
Hurşit Tolon - 15.01.2019
Hurşit Tolon'u Dolandıran Sanıklara 10 Yıl Hapis Talebi
Eski Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u, kendilerini 'polis' olarak tanıtarak dolandıran, 1'i Suriye uyruklu 2 sanığın, 10'ar yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılmaları istendi.
Hurşit Tolon - 27.11.2018
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u Dolandıranlar Hakim Karşısında
Eski Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u, kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtarak dolandıran, biri Suriye uyruklu 2 sanığın yargılanmasına başlandı.
Hurşit Tolon - 27.11.2018
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u Dolandıranlar Hakim Karşısında
ESKİ Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u, kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtarak dolandıran, biri Suriye uyruklu 2 sanığın yargılanmasına başlandı.
Hurşit Tolon - 21.11.2018
Ergenekon" Davası Hakim ve Savcıları Hesap Veriyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer de Ergenekon yargılaması sürecinde sanıkların usule aykırı, hukuksuz kararlarından örnekler verdi.
Hurşit Tolon - 16.11.2018
Ergenekon" Davası Hakim ve Savcıları Hesap Veriyor
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 7 eski hakim ve savcının "suç uydurma ve görevi kötüye kullanma" suçlarından yargılandığı davada Ergenekon davası sanıklarından Hurşit Tolon, Dursun Çiçek, Mehmet Ali Çelebi, Tuncay Özkan, Serdar Öztürk,...
Hurşit Tolon - 25.09.2018
Kaset Komplosu" Davası
İstihbaratçı olarak sadece dinleme yapmadığını, ancak dinleme faaliyetlerinin suçlama kabul edildiğini belirten Yılmazer, Ahmet Hurşit Tolon, Erkan ve Gülen Bayıllıoğlu ile ilgili dinlemeler yapıldığını, ancak gizli görüntü kaydının ortada bulunmadığını ifade etti.
Hurşit Tolon - 11.09.2018
Ergenekon" Davası
Süreç Yasayla kapatılan dönemin özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 5 Ağustos 2013'te verilen kararda, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ müebbet, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ağırlaştırılmış müebbet, emekli Tuğgeneral Veli Küçük 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 99 yıl hapis, Tuncay Özkan ağırlaştırılmış müebbet ve diğer suçlardan 22 yıl 6 ay hapis, emekli Orgeneral Hurşit Tolon müebbet, Danıştay saldırısının faili Alpaslan Arslan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, avukat Kemal Kerinçsiz ağırlaştırılmış müebbet, Mehmet Haberal 12 yıl 6 ay, Mustafa Balbay 34 yıl 8 ay hapis, Sinan Aygün 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Hurşit Tolon - 16.08.2018
Emekli Mahkeme Başkanı Köksal Şengün Tanık Olarak Dinlenecek
Özden ATİK / İstanbul, DHA - ERGENEKON davasının hakimlerinden olan ve "Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği" suçundan tutuklu bulunan Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme, Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin ilk başkanı Köksal Şengün'ün davada tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ın da suçtan zarar görmeleri ihtimalini dikkate alarak davaya katılma taleplerini kabul etti.
Hurşit Tolon - 09.08.2018
Kaset Komplosu" Davası
Güzeltaş, savunmasında da müştekiler Nihat Özcan, Gülen Bayıllıoğlu, Erkan Bayıllıoğlu ve Ahmet Hurşit Tolon'un usülsüz dinlenmesiyle alakalı bazı evrakta imzasının bulunmasıyla ilgili suçlamayı reddetti.
Hurşit Tolon - 06.08.2018
Kaset Komplosu" Davası
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Hurşit Tolon - 06.07.2018
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Telefon Dolandırıcılarının Kurbanı Oldu
ANKARA'da eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, telefonda kendisini hakim ve savcı olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.
Hurşit Tolon - 06.07.2018
Dha Ankara - Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Telefon Dolandırıcılarının Kurbanı Oldu
ANKARA'da eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, telefonda kendisini hakim ve savcı olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.
Hurşit Tolon - 06.07.2018
Dolandırıcılar Hurşit Tolon'u da Hedef Aldı
Ankara'da kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtarak aralarında eski 1. Ordu komutanı Hurşit Tolon'un da bulunduğu 8 kişiyi toplam 400 bin lira dolandıran biri Suriye uyruklu 2 kişi tutuklandı.
Hurşit Tolon - 06.07.2018
5 Temmuz 2018 Haberleri
5 Temmuz 2018 Manşet Haberleri.
Hurşit Tolon - 04.05.2018
Kaset Komplosu" Davası
Gülen Bayıllıoğlu ve Yusuf Ziya Yağmur'un yanı sıra müştekiler İbrahim Erkan Bayıllıoğlu ve Hurşit Tolon'un usulsüz dinlenmesiyle alakalı oluşturulan mahkeme evrakında imza/parafı bulunmasıyla alakalı Öztürk, bu kişilere yönelik çalışmaları kendisinin başlatmadığını öne sürdü.
Hurşit Tolon - 02.05.2018
Kaset Komplosu" Davası
Suçlamaların Gülen Bayıllıoğlu, Yusuf Ziya Yağmur ve Hurşit Tolon ile alakalı olduğunu belirten Zengin, "Bu dinlemeleri gerçekleştirmedim.
Hurşit Tolon - 02.05.2018
Kaset Komplosu" Davası
Tutuksuz sanık eski polis memuru M.S, İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğünde dinleme memuru olarak görev yaptığı sırada Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu ve Ahmet Hurşit Tolon'un usülsüz dinlenmesiyle alakalı suçlamaya yönelik, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunma yaptı.
Hurşit Tolon - 09.04.2018
CHP Eski Milletvekili Ali Haydar Öner Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden CHP 24. Dönem Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner'in naaşı TBMM'de düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camii'ne getirildi. Cami avlusunda Öner'in eşi Saadet Öner ve yakınları, taziyeleri kabul etti. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkan Vekilleri Özgür Özel, Engin Altay, Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, CHP milletvekilleri, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve ailesi katıldı.
Hurşit Tolon - 08.02.2018
Kaset Komplosu" Davasında Ara Karar
Buna göre, Deniz Baykal, Ahmet Hurşit Tolon, Emine Ülker Tarhan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Mustafa Cihan Paçacı ve MHP Genel Başkanlığının davaya katılma taleplerinin kabulüne karar veren mahkeme, müştekiler Can Baytok, Nihat Ali Özcan ve Ümit Şafak'a duruşma günü tebliğ edilemediğinden yeni adreslerine davetiye çıkartılmasına hükmetti.
Hurşit Tolon - 07.02.2018
Kaset Komplosu" Davası
İstenen hattı dinlediğini anlatan Ş.Y, Orgeneral Hurşit Tolon'u dinlediğini anlayınca bunu masa amirine bildirdiğini ve bir süre daha dinlediğini ifade etti.
Hurşit Tolon - 01.02.2018
Kaset Komplosu" Davası
Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Nihat Ali Özcan, Gülen Bayılloğlu, Erkan Bayıllıoğlu, Hurşit Tolon ve İhsan Barutçu'nun usulsüz dinlenmesine yönelik hazırlanan evrakta imzası bulunan tutuklu sanık eski emniyet müdürü Muammer Acar savunma yaptı.
Hurşit Tolon - 31.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Savunmasında, müştekiler Hurşit Tolon, Gülen Bayıllıoğlu ve Yusuf Ziya Bayıllıoğlu'nun dinlenmesiyle ilgili çalışmalara katılmadığını öne süren Kabaağaç, hiçbir illegal faaliyet içinde olmadığını savundu.
Hurşit Tolon - 31.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Tutuksuz sanıklar da suçlamaları kabul etmedi Tutuksuz sanık emekli polis memuru R.İ. de Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli olduğunu belirttiği savunmasında, hakkında müştekiler Gülen Bayıllıoğlu, Yusuf Ziya Yağmur ve Hurşit Tolon'un dinlediği iddiasının bulunduğunu söyledi.
Hurşit Tolon - 29.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Daha önce böyle bir taleple karşılaşmadığını bildiren G.G, uygun olmadığını belirterek yatak odasına kamera koymadıklarını, salondaki televizyona kamera yerleştirdiklerini söyledi. G.G, "Ayrılacakken vitrinde Hurşit Tolon Paşa'nın fotoğrafını gördüm.
Hurşit Tolon - 24.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Bağlan, iddianamede İbrahim Erkan Bayıllıoğlu ve Ahmet Hurşit Tolon'un telefonlarının dinlenmesiyle ilgili suçlama yapıldığını ifade ederek, bu kişilerin dinlendiği belirtilen tarihlerde Ankara'da askerlik yaptığını anlattı.
Hurşit Tolon - 22.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Sanıklardan 118'inin FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandığı belirtilen iddianamede, Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Hurşit Tolon - 22.01.2018
Kaset Komplosu Davası" Başladı
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Hurşit Tolon - 21.01.2018
Kaset" Komplosu Davası Yarın Başlıyor
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Hurşit Tolon - 15.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2013- Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirve Yayınevinde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin dava kapsamında, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 4 kişinin tutuklanmasına karar verdi.
Hurşit Tolon - 08.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2012- Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, tutuksuz yargılandığı İkinci "Ergenekon" davası kapsamında tutuklandı.
Hurşit Tolon - 09.10.2017
Kaset" Komplosu İddianamesi Kabul Edildi
İddianamenin şüphelileri şunlar: "Fetullah Gülen, Osman Hi·lmi· Özdi·l, Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak, I·brahi·m Faruk Bayındır, Ayhan Falakalı, Recep Güven, Coşgun Çakar, Gürsel Aktepe, Lokman Kırcılı, Yurt Atayün, Hami· Güney, Muharrem Durmaz, Ali· Fuat Yılmazer, Zeki· Güven, Erol Demi·rhan, Ramazan Karakayalı, I·brahi·m Tuka, Cevheri· Güven, Yener Dönmez, Yunus Yazar, Sedat Zavar, I·lker Usta, Enes Çığci·, Ertan Arslan, Abdulhali·m Sönmez, Abdulvahi·t Tunçay, Abdül Köksal, Adem Çağlar, Adem Çoban, Adem Özyılmaz, Adi·l Bulat, Ahmet Ari·f Atak, Ahmet Kabaağaç, Ahmet Kalaycı, Ahmet Ümi·t Seçgi·n, Ahmet Yılmaz Eki·z, Akın Demi·rkıran, Aki·f Buyrukoğlu, Ali· Ağıllı, Ali· Arslantaş, Ali· Güler, Ali· I·hsan Tezcan, Ali· Osman Kayan, Ali· Özdoğan, Ali· Poyraz, Ari·f Tuncal, Aydın Altunkaya, Bahaddi·n Alaca, Bahti·yar Peşter, Bayram Ali· Deveci·oğlu, Bedri· Ünal, Uğur Eski·, Cebrai·l Cıcık, Abdullah Bayrak, Cemal Yörübulut, Cengi·z Söğüt, Ceyhan Berberoğlu, Davut Ersoy, Emrah Kanmaz, Emre Baykal, Erdal Argın, Erdal Çeti·nkaya, Erhan Sazi·l, Ersi·n Erdi·n, Yunus Hazar, Fati·h Aydın, Fati·h Doğan, Fati·h Taşpınar, Fati·h Ünen, Gökhan I·ldeş, Gürsel Gündüz, Hakan Kırdağ, Hali·l Adalı, Hamza Doğan, Harun Aydın, Harun Teke, Hasan Hüseyi·n Danacı, Hasan Uyar, Hayati· Başdağ, Hi·kmet Kopar, Hi·kmet Neci·oğlu, I·brahi·m Nuhoğlu, I·rfan Demi·r, I·zzet Yılmaz, Kaan Özyi·ği·t, Kürşat Şenol Yılmaz, Lati·f Harun Pi·şki·n, Levent Erkan, Mahmut Taşcı, Mehmet Aki·f Yılmaz, Mehmet Demi·rbi·lek, Mehmet Karateki·n, Mehmet Koçak, Memduh Tosun, Mesut Yılmaz, Meti·n Ugan, Muammer Acar, Muhammed I·kbal Kayaduman, Muhammed Mustafa Aksoy, Muhi·tti·n Kantemi·z, Murat Ahmetoğlu, Murat Akkuş, Murat Yöney, Musab Soyak, Mustafa Alpsar, Mustafa Alpteki·n, Mustafa Başer, Mustafa Çeli·k, Mustafa Edi·p Çakmak, Mustafa Koparan, Mustafa Süngü, Mustafa Tokmak, Nesli·han Şi·mşek, Ni·yazi· Gökgöz, Nuretti·n Sağdaş, Nurullah Altınel, Nurullah Karataş, Okan Ayteki·n, Osman Gülbel, Osman Karakuzu, Osman Oktay Ilıcan, Ömer Ayhan, Ömer Demi·r, Ömer Faruk Kartın, Özgür Öztürk, Özgür Türker, Recep I·nci·, Recep Şahi·n, Rüstem Ati·k, Sadık Akpınarlı, Sai·t Yi·rmi·beş, Sali·h Keski·nkılıç, Sali·m Doğan Zengi·n, Sami· Uslu, Selçuk Küçükaslan, Seli·m Yasdıbaş, Serkan Şahan, Serkan Yurtçu, Seyit Battal Kırşan, Sinan Altıparmak, Sinan Akkaya, Sinan Özdemir, Süleyman Bağlan, Şaban Albayrak, Şahin Çelik, Şemsettin Dündar, Şerif Yiğit, Şükrü Bahşı, Tahsin Durukan, Talha Ülkümen, Tamer Özbek, Taner Aydın, Timurtaş Kayacı, Tolga Güzeltaş, Tolgahan Baydar, Türkay Aydın, Ufuk Kaba, Üstün Yukarıkır, Kenan Peksoy, Yası·n Akgu¨n, Yası·n Subas¸ı, Yılmaz Angın, Yılmaz S¸ı·ms¸ek, Yı·gˆı·t Uyar, Yusuf Dagˆdelen, Yu¨cel Bı·lgı·c¸, Ahmet S¸entu¨rk, Sadedtı·n Akgu¨c¸, Hu¨seyı·n O¨zbı·lgı·n ve Tamer Bu¨lent Demı·rel." Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Hurşit Tolon - 28.09.2017
Hurşit Tolon'u Sahte Belgelerle Dinlemişler
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan "Kaset" iddianamesinde, Fetullahc¸ı Tero¨r O¨rgu¨tu¨ (FETÖ) mensuplarının, suç örgütleriyle bağlantılı gibi göstererek sahte belgelerle eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Hurs¸it Tolon'un telefonlarını dinledikleri tespitine yer verildi.
Hurşit Tolon - 28.09.2017
Kaset" Komplosu Soruşturması Tamamlandı
İddianamenin şüphelileri şunlar: "Fetullah Gülen, Osman Hi·lmi· Özdi·l, Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak, I·brahi·m Faruk Bayındır, Ayhan Falakalı, Recep Güven, Coşgun Çakar, Gürsel Aktepe, Lokman Kırcılı, Yurt Atayün, Hami· Güney, Muharrem Durmaz, Ali· Fuat Yılmazer, Zeki· Güven, Erol Demi·rhan, Ramazan Karakayalı, I·brahi·m Tuka, Cevheri· Güven, Yener Dönmez, Yunus Yazar, Sedat Zavar, I·lker Usta, Enes Çığci·, Ertan Arslan, Abdulhali·m Sönmez, Abdulvahi·t Tunçay, Abdül Köksal, Adem Çağlar, Adem Çoban, Adem Özyılmaz, Adi·l Bulat, Ahmet Ari·f Atak, Ahmet Kabaağaç, Ahmet Kalaycı, Ahmet Ümi·t Seçgi·n, Ahmet Yılmaz Eki·z, Akın Demi·rkıran, Aki·f Buyrukoğlu, Ali· Ağıllı, Ali· Arslantaş, Ali· Güler, Ali· I·hsan Tezcan, Ali· Osman Kayan, Ali· Özdoğan, Ali· Poyraz, Ari·f Tuncal, Aydın Altunkaya, Bahaddi·n Alaca, Bahti·yar Peşter, Bayram Ali· Deveci·oğlu, Bedri· Ünal, Uğur Eski·, Cebrai·l Cıcık, Abdullah Bayrak, Cemal Yörübulut, Cengi·z Söğüt, Ceyhan Berberoğlu, Davut Ersoy, Emrah Kanmaz, Emre Baykal, Erdal Argın, Erdal Çeti·nkaya, Erhan Sazi·l, Ersi·n Erdi·n, Yunus Hazar, Fati·h Aydın, Fati·h Doğan, Fati·h Taşpınar, Fati·h Ünen, Gökhan I·ldeş, Gürsel Gündüz, Hakan Kırdağ, Hali·l Adalı, Hamza Doğan, Harun Aydın, Harun Teke, Hasan Hüseyi·n Danacı, Hasan Uyar, Hayati· Başdağ, Hi·kmet Kopar, Hi·kmet Neci·oğlu, I·brahi·m Nuhoğlu, I·rfan Demi·r, I·zzet Yılmaz, Kaan Özyi·ği·t, Kürşat Şenol Yılmaz, Lati·f Harun Pi·şki·n, Levent Erkan, Mahmut Taşcı, Mehmet Aki·f Yılmaz, Mehmet Demi·rbi·lek, Mehmet Karateki·n, Mehmet Koçak, Memduh Tosun, Mesut Yılmaz, Meti·n Ugan, Muammer Acar, Muhammed I·kbal Kayaduman, Muhammed Mustafa Aksoy, Muhi·tti·n Kantemi·z, Murat Ahmetoğlu, Murat Akkuş, Murat Yöney, Musab Soyak, Mustafa Alpsar, Mustafa Alpteki·n, Mustafa Başer, Mustafa Çeli·k, Mustafa Edi·p Çakmak, Mustafa Koparan, Mustafa Süngü, Mustafa Tokmak, Nesli·han Şi·mşek, Ni·yazi· Gökgöz, Nuretti·n Sağdaş, Nurullah Altınel, Nurullah Karataş, Okan Ayteki·n, Osman Gülbel, Osman Karakuzu, Osman Oktay Ilıcan, Ömer Ayhan, Ömer Demi·r, Ömer Faruk Kartın, Özgür Öztürk, Özgür Türker, Recep I·nci·, Recep Şahi·n, Rüstem Ati·k, Sadık Akpınarlı, Sai·t Yi·rmi·beş, Sali·h Keski·nkılıç, Sali·m Doğan Zengi·n, Sami· Uslu, Selçuk Küçükaslan, Seli·m Yasdıbaş, Serkan Şahan, Serkan Yurtçu, Seyit Battal Kırşan, Sinan Altıparmak, Sinan Akkaya, Sinan Özdemir, Süleyman Bağlan, Şaban Albayrak, Şahin Çelik, Şemsettin Dündar, Şerif Yiğit, Şükrü Bahşı, Tahsin Durukan, Talha Ülkümen, Tamer Özbek, Taner Aydın, Timurtaş Kayacı, Tolga Güzeltaş, Tolgahan Baydar, Türkay Aydın, Ufuk Kaba, Üstün Yukarıkır, Kenan Peksoy, Yası·n Akgu¨n, Yası·n Subas¸ı, Yılmaz Angın, Yılmaz S¸ı·ms¸ek, Yı·gˆı·t Uyar, Yusuf Dagˆdelen, Yu¨cel Bı·lgı·c¸, Ahmet S¸entu¨rk, Sadedtı·n Akgu¨c¸, Hu¨seyı·n O¨zbı·lgı·n ve Tamer Bu¨lent Demı·rel." Mağdur ve müştekiler İddianamede, Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Hurşit Tolon - 07.09.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
OLAYIN AYRINTILARI SORUŞTURMA DOSYASINDA Tarafları ve tanıkların anlatımına göre olay şöyle gelişti.  A.G. dün akşam kız arkadaşıyla Ataköy'de bulunan bir parkta oturduğu sırada, hemen yan kafede bulunan bir kişi ile aralarında 'dik bakma' meselesi yüzünden tartışma başladı. Tartışmaya kafe çalışanları da dahil oldu. G.S.G. kafe çalışanları tarafından darp edildi. Çalışanlar bu sırada sandalyelerle de vurdular. Bunun üzerine G.S.G kaldıkları lojmana gitti. G.S.G.  7. kattaki evin balkonundan parka doğru rastgele ateş etti. Olayda 2 kişi saçma isabetiyle yaralandı. Olay yerine de polis ve savcı geldi. Savcı eşliğinde evde arama yapan polisler, kuru sıkı tabancaya ve dolu av fişeğine el koydu. G.S.G'nin kullandığı belirtilen pompalı tüfek evde bulunamadı. Parkta yapılan incelemede de boş av fişeği bulundu. Şüpheli G.S.G. polisteki ifadesinde  kuru sıkıyla ateş ettiğini iddia ettiği öğrenildi.  4 KAFE ÇALIŞANI DA SERBEST BIRAKILDI Şüpheli G.S.G. dün akşam emniyetteki işlemlerinin ardından Nöbetci Bakırköy Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Öte yandan G.S.G.'yi darp ettiği belirtilen ve gözaltına alınan  4 kişi de ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili soruşturması  devam ediyor Görüntü Dökümü: --------------------------- Lojman önüde polisin aldığı tedbir  ================ "BU DAVANIN ESKİ HAKİMLERİ NEREDEYSE MAHKUMİYET ALACAK. BİZ HALEN BERAAT EDEMEDİK" "Ergenekon davası" nda 7 ismin avukatlığını üstlenen İlkay Sezer, FETÖ'den cezaevinde bulunan davanın eski hakim ve savcılarını kastedip yeni heyete bu sözlerle seslendi.   Ümit TÜRK, İstanbulDHA  Yargıtay'ın bozma kararının ardından "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 18 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Mahkeme başkanı Metin Tamirci dava dosyasına ulaşan belgeleri okudu.  Ardından avukatlar taleplere ilişkin beyanlarda bulundu. Aralarında Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 7 ismin avukatlığını yapan İlkay Sezer, davada 'derhal beraat' kararı verilmesi gerektiğini belirterek, "Davanın eski hakim ve savcıları şuan içeride ve bu davaya ilişkin yaptıkları usulsüzlüklerden yargılanıyorlar.
Hurşit Tolon - 07.09.2017
Bu Davanın Eski Hakimleri Neredeyse Mahkumiyet Alacak Biz Halen Beraat Edemedik"
Yargıtay'ın bozma kararının ardından "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 18 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Mahkeme başkanı Metin Tamirci dava dosyasına ulaşan belgeleri okudu.  Ardından avukatlar taleplere ilişkin beyanlarda bulundu. Aralarında Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 7 ismin avukatlığını yapan İlkay Sezer, davada 'derhal beraat' kararı verilmesi gerektiğini belirterek, "Davanın eski hakim ve savcıları şuan içeride ve bu davaya ilişkin yaptıkları usulsüzlüklerden yargılanıyorlar.
Hurşit Tolon - 07.09.2017
Ergenekon Davası
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davası kapsamında tutuklu bulunan, önceki dönemler Ergenekon davasına bakan eski İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Hüsnü Çalmuk'un mahkemeye dilekçe gönderdiğini ifade etti. Çalmuk'un bir sayfalık dilekçesinde, "Kapatılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi olarak Ergenekon davası kararına katıldım. İmza sonrası dosya tebliği için İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesine HSYK kararı gereği devredilmesi gerekiyordu. Ancak İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, bu dosyayı devir almadı. Sonuçta bu dosya İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesine devredilmiştir. Bu süreçle ilgili olarak bilgi edinme kanunu kapsamında bilgi edinmek istiyorum. Bu dosyanın devriyle ilgili olarak hakkımda dava ve soruşturma açılmıştır. Talebim doğrultusunda açıklayıcı cevap verilmesini talep ederim." şeklinde ifadeler kullandığı görüldü. "Hakimler neredeyse mahkum olacak biz halen beraat bekliyoruz" Başkan Tamirci, sanık ve sanık avukatlarının taleplerini alacağını söyledi. Sırasıyla söz alan tutuksuz sanık avukatları, duruşmaya gelme zorunluluğu ve yurt dışına çıkış yasaklarının kaldırılması, özlük haklarının iadesi, yargılamanın makul sürede bitirilmesi ve sanıklarla ilgili derhal beraat kararı verilmesi gibi taleplerde bulundu. Söz alan eski Orgeneraller Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın avukatı İlkay Sezer, derhal beraat kararı verilmesi gerektiğini savunarak, "Daha önce bu davaya bakan hakimler FETÖ suçundan tutuklu yargılanıyorlar.
Hurşit Tolon - 07.09.2017
Dha İstanbul - "Bu Davanın Eski Hakimleri Neredeyse Mahkumiyet Alacak. Biz Halen Beraat Edemedik"
"Ergenekon davası" nda 7 ismin avukatlığını üstlenen İlkay Sezer, FETÖ'den cezaevinde bulunan davanın eski hakim ve savcılarını kastedip yeni heyete bu sözlerle seslendi.   Ümit TÜRK, İstanbulDHA  Yargıtay'ın bozma kararının ardından "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 18 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Mahkeme başkanı Metin Tamirci dava dosyasına ulaşan belgeleri okudu.  Ardından avukatlar taleplere ilişkin beyanlarda bulundu. Aralarında Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 7 ismin avukatlığını yapan İlkay Sezer, davada 'derhal beraat' kararı verilmesi gerektiğini belirterek, "Davanın eski hakim ve savcıları şuan içeride ve bu davaya ilişkin yaptıkları usulsüzlüklerden yargılanıyorlar.
Hurşit Tolon - 07.09.2017
Ergenekon Davasının Eski Hakiminden Sürpriz Dilekçe
Mahkeme Başkanı, eksikliklerin henüz tamamlanmadığını, bu nedenle davayı ertelemeleri gerektiğini hatırlatarak sanık ve sanık avukatlarına taleplerini sordu. Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da arasında bulunduğu 7 sanığın avukatı olduğunu kaydeden İlkay Sezer, "Duruşmayı evraklar eksik diye Aralık ayına erteliyorsunuz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hurşit Tolon Haberleri | Hurşit Tolon Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Hurşit Tolon haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hurşit Tolon kimdir, hayatı ve biyografisi. Ergenekon davasında yargılanan 235 sanık örgüt üyeliği suçundan beraat etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 02:31:04. #1.14#

title