Hurşit Tolon ve Şener Eruygur, Sağlık Kontrolünden Geçirildi

Hurşit Tolon ve Şener Eruygur, Sağlık Kontrolünden Geçirildi

İstanbul'a Getirilen Ergenekon Şüphelileri, Adli Tıp'ta Sağlık Kontrolünden Geçirildi.

Hurşit Tolon ve Şener Eruygur, Sağlık Kontrolünden Geçirildi

İstanbul'a getirilen Ergenekon şüphelileri, Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirildi.

Ergenekon Terör Örgütü Operasyonu kapsamında Ankara'da gözaltına alınan Hurşit Tolon, Mustafa Balbay ve Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 7 kişi, uçakla İstanbul'a getirildi. Antalya'da gözaltına alınan 2 kişinin de İstanbul'a getirildiği belirtildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Emekli Orgeral Şener Eruygur, ATO Başkanı Sinan Aygün ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ı taşıyan uçak Atatürk Havalimanı'na indi.

Ankara'dan 18:40'da havalanan Atlas Jet'e ait uçak 19:35'te İstanbul'a indi. Uçakta bulunan Tolon, Eruygur, Aygün ve Balbay, yoğun güvenlik önlemleri altında Atatürk Havalimanı A ve F kapılarından çıkartıldı.

Tolon, Eruygur, Aygün ve Balbay, camları film kaplı araçlarla sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Adli Tıp Kurumu'na getirilenler arasında Antalya'da gözaltına alınan iki kişinin de bulunduğu belirtildi.

Şüpheliler, Adli Tıp'ta yaşanan kısa süreli karmaşa sonrasında sağlık kontrolünden geçirildi. Kameramanların görüntü almasını önlemek amacı ile polis araçları barikat kurdu.

Sağlık kontrolüne ilk olarak Şener Eruygur çıkarıldı. Ardından Hurşit Tolon ve diğer şüpheliler sağlık kontrolüne götürüldü.

Kaynak: CHA