Hurşit Tolon Tahliye Edildi

Hurşit Tolon Tahliye Edildi

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklanan ve Rahatsızlığı Nedeniyle GATA'da Tedavi Gören Emekli Orgeneral Hurşit Tolon Hakkında, Mahkeme Tahliye Kararı Verdi.

Hurşit Tolon Tahliye Edildi
07.02.2009 01:30 | Son Güncelleme: 07.02.2009 01:30

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve rahatsızlığı nedeniyle GATA'da tedavi gören emekli Orgeneral Hurşit Tolon hakkında, mahkeme tahliye kararı verdi. Tolon'un avukatı İlkay Sezer, tahliye kararının ardından telefonda görüştüğü Tolon'un bu karara sevindiğini söyledi.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra cezavine gönderilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon, sağlık sorunları nedeniyle GATA'ya sevk edilmişti. Tolon'un GATA'da tedavisi sürerken, avukatı İlkay Sezer'in, İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunduğu tahliye talebine ilişkin dilekçesi değerlendirildi. Değerlendirme sonucu Tolon'un tahliyesine karar verildiği öğrenildi. CİHAN muhabirinin telefonla görüştüğü Tolon'un avukatı İlkay Sezer, tahliye kararını öğrendikten sonra Tolon'la telefonda görüştüğünü, kendisinin karara sevindiğini aktardı. Tahliye kararını henüz okumadığını belirten Sezer, tahliye taleplerini Tolon'un sağlık sorununa değil, soruşturmanın esasına yönelik olduğunu ifade etti.

Tolon, tahliye kararına sevindi

Tahliye kararının geç kaldığını dile getiren Sezer, "Biz beraat kararı için uğraşıyoruz. Mahkemeden alacağımız beraat kararına bakıyoruz. Geç bir karar, bir iki gün içinde net bir açıklama yapacağız. Tahliye kararı Silivri Cezavi'ne de ve GATA'ya da gönderildi." diye konuştu.

Tolon'un GATA'da tedavisi sürecek

Tolon'un GATA'da tedavisinin devam edeceğini söyleyen Sezer, "Tolon'un tedavi süresi Adli Tıp raporunda 3 ay yazıyordu. Şimdi tahliye olduğuna göre, doktorlar ne zaman derse, 3 ay, 5 ay neyse." şeklinde konuştu. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title