Hurşit Tolon, Bu Kez Tutuklu Olarak Duruşma Salonunda - Haberler
Haberi Paylaş

Hurşit Tolon, Bu Kez Tutuklu Olarak Duruşma Salonunda

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Hurşit Tolon, Bu Kez Tutuklu Olarak Duruşma Salonunda

İkinci Ergenekon davasının 149.duruşması görülmeye başlandı.

İkinci Ergenekon davasının 149. duruşması görülmeye başlandı. Geçtiğimiz Salı günü tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon duruşma salonunda yerini aldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan küçük salonda görülen 18'i tutuklu 118 sanığın yargılandığı davanın duruşmasına CHP Milletvekili Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan ve Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu tutuklu 15 sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan Prof. Dr. Mehmet Haber al, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Prof Dr. Fatih Hilmioğlu duruşmaya gelmedi. Oda Tv davası kapsamında tutuklu bulunan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmaya katıldı. Tutuksuz sanıklardan ise Erol Mütercimler ve İlker Güven salondaki yerini aldı.

AYGÜN DURUŞMAYA GELMEDİ

Savunması tamamlanan ve çapraz sorgusuna geçilmesi beklenen tutuksuz sanık CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, meclisteki çalışmaları nedeniyle mahkemeden izin alarak duruşmaya katılmadı. Salonda bulunan tutuksuz sanık Tuğamiral İlker Güven, savunmasının alınması için sanık kürsüsüne alındı. Duruşma Güven'in savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

TOLON BU KEZ TUTUKLU OLARAK DURUŞMADA

Bu arada geçtiğimiz Salı günü tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan emekli Orgeneral Hurşit Tolon, daha önce tutuksuz olarak katıldığı duruşmaya bu kez tutuklu olarak salondaki yerini aldı. Tolon, sanıklar bölümünde en ön sıraya oturdu. Tolon'un savunmasının geçen duruşmada tamamlanmasının ardından Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un GATA'dan gelen raporlar ve kuvvetli suç şüphesi gerekçesiyle tutuklanmasını talep etmişti. Mahkeme heyeti, savcının talebi üzerine Tolon hakkında tutuklama kararı vermişti. - İstanbul/ Silivri

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri