Hurda Araçların Toplatılması Sorunu
Haberler » Yerel » Haber

Hurda Araçların Toplatılması Sorunu

İzmir Ticaret Odası (izto), Yarattığı Çevre Kirliliği Nedeniyle İzmir'de Sıkıntı Yaratan Hurda Araçların Toplatılması Konusunda, Otomotiv Sektör Kurulunun Yürüttüğü Çalışmalara Destek Veren Oto Tamircileri Odasına Seyyar Arıza Tespit Cihazı Hediye Etti

Hurda Araçların Toplatılması Sorunu

İzmir Ticaret Odası (İZTO), yarattığı çevre kirliliği nedeniyle İzmir'de sıkıntı yaratan hurda araçların toplatılması konusunda, Otomotiv Sektör Kurulunun yürüttüğü çalışmalara destek veren Oto Tamircileri Odasına seyyar arıza tespit cihazı hediye etti.

İZTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı ve İZTO Meclis Üyesi Muzaffer Azrak ve otomotiv sektörü meclis üyeleri, seyyar arıza tespit cihazını Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan'a verdi. Seyyar arıza tespit cihazının, sanayi sitelerinde ihtiyaç duyan tamircilerin hizmetine sunulacağı belirtildi.

Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan, sektöre hizmet için İZTO ile işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek, tamircilerin hizmetine sunulacak arıza tespit cihazı için İZTO'ya teşekkür etti.

Ekrem Demirtaş ise İzmir Oto Tamircileri Odası'nın hurda araçların toplanması konusunda yürütülen çalışmalara çekici araçlarıyla büyük destek verdiğini kaydederek, 'Otomotiv Sektör Kurulumuz ile Oto Tamircileri Odası güzel bir işbirliği örneği sergileyerek hurda araçların toplanması konusunda kısa sürede büyük bir aşama kaydetti. Biz de Ticaret Odası olarak, sektör kurulumuzun önerisi ile tamircilerin hizmetine sunulmak üzere seyyar bir arıza tespit cihazı alarak Oto Tamircileri Odamıza hediye ettik' ifadelerini kullandı.

Muzaffer Azrak da Otomotiv Sektör Kurulu olarak çevre kirliliği yaratan hurda araç sorununu ortadan kaldırma çalışmalarında ilk olarak Konak'taki 1. Sanayi Sitesinde 120 civarında aracı çektiklerini, İzmir genelindeki tüm sanayi sitelerindeki toplanması beklenen araç sayısının 1200 civarında olduğunu ifade etti.

Azrak, hurda araçların toplanması konusunda Konak ilçesinde başladıkları çalışmalara, Balçova, Bornova, Gaziemir Karabağlar ve Karşıyaka'da devam ettiklerini kaydetti.

(GLC-MV-KUM) - İZMİR